Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 2301
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno - Zdrój: 4X Pro Tour 2014

Niedziela, 11 maja 2014, 19:30
Aktualizacja: Środa, 14 maja 2014, 9:44
Autor: Robert Bajek
Szczawno - Zdrój: 4X Pro Tour 2014
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na Słonecznej Polanie w Szczawnie–Zdroju odbyły się zawody w Four Crossie o Puchar Burmistrza Szczawna–Zdroju – 4X Festina Night Race UCI Class 1 – 4X Pro Tour, oraz Puchar Polski.

Treningi do zawodów rozpoczęły się już w miniony piątek, kiedy to odbył się zarówno trening zapoznawczy z torem, jak też trening z bramką w warunkach nocnych. Natomiast wczoraj odbył się trening ELITY mężczyzn i kobiet, przejazdy kwalifikacyjne i oczywiście wyścigi finałowe.

Zlokalizowany na Słonecznej Polanie tor ma 400 metrów długości i do 8 metrów szerokości. Różnica wzniesień na torze wynosi około 40 metrów. Tor składa się z siedmiu band, w tym pięciu w sekcji pro-line, a także pięciu skoczni, dwóch stolików i czterech sekcji rytmicznych. Co ważne tor jest oświetlony. Średni czas przejazdu przez tor wynosi 40-50 sekund.

Wczorajsze zawody sędziowali: Joel Obodov z Izraela jako komisarz główny, Jerzy Klinik - drugi komisarz, Tomasz Cichy - trzeci komisarz, Władysław Żyndul - sędzia startu, Rafał Stasiak - sędzia mety i Magdalena Szymańska, odpowiedzialna za chronometr.

Organizatorem imprezy była Uzdrowiskowa Gmina Miejska Szczawno-Zdrój z Burmistrzem Tadeuszem Wlaźlakiem, oraz Klub Kolarstwa Górskiego MTB Wieża Anna Szczawno-Zdrój.

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group