Czwartek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 5665
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce/Czarny Bór: 50 lat razem

Niedziela, 31 października 2021, 6:44
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce/Czarny Bór: 50 lat razem
Fot. Gmina Miasto Boguszów–Gorce
W Boguszowie–Gorcach i Czarnym Borze miały miejsce bardzo wyjątkowe uroczystości 50–lecia zawarcia związku małżeńskiego.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej - Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego, która stała się okazją do uhonorowania 18 par. Wśród zacnego grona dostojnych jubilatów znaleźli się: Władysława i Józef Chowańcowie, Irena i Roman Dudiakowie, Urszula i Czesław Frydrychowie, Halina i Stanisław Grzesiakowie, Krystyna i Artur Hejmanowie, Danuta i Czesław Janikowie, Stanisława i Tadeusz Karasiewiczowie, Maria i Stanisław Kotłowscy, Teresa i Czesław Kwiatkowscy, Łucja i Stefan Laskowscy, Zofia i Waldemar Niepołomscy, Jadwiga i Jan Nolkowie, Anna i Józef Nowakowie, Janina i Krystian Sybirscy, Elżbieta i Stefan Skurscy, Irena i Roman Sobierajowie, Elżbieta i Edward Stawarzowie, Barbara i Leonard Włośniewscy.

Medale nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczyła Burmistrz Boguszowa-Gorc Sylwia Dąbrowska. W ceremonii asystowali Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Urbaniak oraz Kierownik USC Anna Kabat.

W Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze zjawiło się 8 par wraz z rodzinami, by świętować przypadającą w tym roku rocznicę 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego. Część formalną polegającą na odnowieniu przysięgi małżeńskiej przeprowadziła Anna Kabat – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Boguszowie-Gorcach. Następnie Adam Górecki - wójt gminy oraz Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego - Grzegorz Macko - radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego wręczyli, podczas aktu dekoracji Medale Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Medale otrzymali Państwo: Grażyna i Jerzy Barnachowie, Helena i Antoni Cabałowie, Wanda i Stefan Cabałowie, Teresa i Józef Kowalczykowie, Teresa i Władysław Luftowie, Grażyna i Jan Marcinowscy, Krystyna i Zbigniew Orzechowscy, Krystyna i Czesław Pyrdołowie. Pozostałym 3 parom, które nie mogły przybyć na uroczystość odznaczenia zostaną dostarczone. O oprawę muzyczną zadbał saksofonista pochodzący z Gminy Czarny Bór – Krzysztof Kurnyta.

Twoja reakcja na artykuł?

7
50%
Cieszy
1
7%
Hahaha
1
7%
Nudzi
3
21%
Smuci
1
7%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group