Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2150
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

51 Plebiscyt Sportowy rozstrzygnięty

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 6 lutego 2010, 13:53
Aktualizacja: 18:10
Autor: Daniel Wawryniewicz
Fot. Daniel Wawryniewicz
Tego wieczoru w Hotelu–Restauracji Maria, uwaga skupiła się na sportowej części naszego miasta. Nie zabrakło znamienitych zawodników, działaczy oraz rządzących. Statuetki w kilkunastu różnych kategoriach otrzymali zasłużeni sportowcy, którzy mogą poszczycić się wspaniałymi wynikami i bogatą karierą.

51 Plebiscyt Sportowy „Tygodnika Wałbrzyskiego", który odbył się wczorajszej nocy w Hotelu - Restauracji Marii, zakończył się zwycięstwem wielokrotnego uczestnika Mistrzostw Świata i Wyścigu Tour de Pologne w kolarstwie szosowym, Radosława Romanika.

Drugie miejsce przypadło Dominikowi Janikowi, zawodnikowi wałbrzyskiej drużyny piłki nożnej Górnika, grającemu na co dzień na pozycji napastnika. Spadek z ubiegłorocznego miejsca drugiego na pozycję trzecią, zanotował zapaśnik Michał Jóskowski (Zagłębie Wałbrzych). Blisko zwycięzców plebiscytu uplasowali się laureaci z zeszłego roku - pięściarz Rafał Kaczor oraz brązowa medalistka olimpijska w zapasach Agnieszka Wieszczek.
W kategorii Masters prym wiódł uczestnik maratonu MTB 2009, zawodnik klubu Szeryf Team Leon Grodzicki. Na tytuł trenera roku według czytelników Tygodnika Wałbrzyskiego zasłużył, Aleksander Wierietielny, szkoleniowiec biegaczki narciarskiej, złotej medalistki z Liberca, Justyny Kowalczyk.

Najbardziej docenionym niepełnosprawnym sportowcem w oczach czytelników został Henryk Fortoński, legenda wałbrzyskiego kolarstwa. Nie było również zaskoczenia w kategorii Sportowiec Powiatu, który zasłużenie otrzymała świeżo upieczona mama, Agnieszka Wieszczek. Najbardziej hojna okazała się w tym roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, która otrzymała statuetkę w kategorii Sponsor Roku”. Za najaktywniejszego działacza sportowego uznany został Ryszard Szram, prezes Ludowego Kolarskiego Klubu Sportowego Górnik Wałbrzych

Zarówno organizatorzy plebiscytu jak i charyzmatyczny dziennikarz sportowy Bogdan Skiba, który pełnił rolę prowadzącego, stanęli na wysokości działania, zapewniając gościom doskonałą zabawę, która potrwała do białego rana.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~lok 6-02-2010 14:21
Panie Bogdanie jako prowadzący wyglądał Pan świetnie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group