Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1762
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

65 lat Teatru Lalki i Aktora

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 24 października 2010, 20:24
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 października 2010, 19:28
Autor: Sven
Fot. Sławomir Pawlik
W wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora doszło do odwrócenia ról. Pracownicy teatru oraz zaproszeni goście zasiedli na widowni, a na scenie wystąpił dziecięco – młodzieżowy teatr „Lokomotywa” ze Świdnika koło Marciszowa.

Przedstawienie było częścią imprezy, jaką z okazji 65 – lecia Teatru Lalki i Aktora, zorganizowało Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Artystycznych ALEF. Poza występem „Lokomotywy” wszyscy pracownicy teatru dostali jubileuszowe upominki, a w finale wystąpił Krzysztof Daukszewicz.

Aby jubileusz mógł mieć tak godną oprawę, potrzebne były pieniądze.
- Poprosiliśmy o pomoc was, szanowni państwo, ponieważ stowarzyszenie nie dysponowało potrzebną sumą – zwrócił się do obecnych na widowni gości Andrzej Łagoda. – Jesteśmy dumni i zaszczyceni, że mamy takich znajomych i przyjaciół. Potwierdziliście prawdziwość słów piosenki Stanisława Sojki: „ Na miły Bóg, życie nie po to tylko jest, by brać…” – zakończył Łagoda.

Dzięki hojności darczyńców, po odliczeniu wszystkich kosztów na konto teatru trafi 12 tysięcy złotych.
- Jestem wzruszony, że obcy ludzie, nie związani na co dzień z teatrem, zdecydowali się uhonorować nas i naszą pracę w tak wspaniały sposób. W tych trudnych dla teatru czasach, te 12 tysięcy to dla nas kwota niebotyczna, ratuje nam życie – dziękował dyrektor Zbigniew Prażmowski i zrewanżował się Bożenie Warzyńskiej i Andrzejowi Łagodzie lalką, zaprojektowaną i wykonaną przez pracowników teatru.

Finał uroczystości uświetnił Krzysztof Daukszewicz, który swoimi piosenkami i monologami rozbawił do łez zgromadzoną publiczność.

Po występie Krzysztof Daukszewicz powiedział nam, że bardzo chętnie przyjął zaproszenie do udziału w tak sympatycznej imprezie, jak jubileusz Teatru Lalki i Aktora. W kwestii niestabilnej sytuacji finansowej placówki stwierdził, że czasem jedna władza coś rujnuje, przychodzi następna i odbudowuje, tylko koszt jest większy. A najlepiej by było, gdyby rozum szedł w parze z budżetem.

5 listopada w Teatrze Lalki i Aktora odbędzie się uroczysta premiera „Balladyny” w reżyserii Marioli Ordak – Świątkiewicz. (spektakl zamknięty) oraz 6 listopada (spektakl otwarty, cena biletu – 20 zł).

Oprócz premiery jubileuszowej, przeznaczonej dla młodzieży i dorosłych, Teatr przygotował także coś dla swoich najwierniejszych widzów, czyli dzieci. Od 26 października mogą one oglądać najnowszą pozycję repertuarową – „Przecinek i kropka” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. To spektakl edukacyjny, którego głównym celem jest rozwijanie zamiłowania do książek wśród najmłodszych. Łączy w sobie różne techniki teatralne, animacje, zagadki i zadania interaktywne. Multimedialna lekcja, okraszona dużą dawką humoru, sprawi, że historia piśmiennictwa naprawdę może być ciekawa i zajmująca.

Życzymy wszystkiego najlepszego z okazji jubileuszu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group