Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5345
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: 7 lat dla byłego burmistrza

Poniedziałek, 28 marca 2022, 19:09
Aktualizacja: 19:19
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: 7 lat dla byłego burmistrza
Fot. red
Sąd Okręgowy w Świdnicy wydał wyrok na byłego burmistrza Boguszowa–Gorc Jacka C. Były samorządowiec został skazany na 7 lat więzienia.

Prokuratura postawiła Jackowi C. łącznie cztery zarzuty:

- przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 70 tysięcy złotych w zamian za przedłużenie terminu zakończenia inwestycji wymiany oświetlenia w Boguszowie-Gorcach i zmniejszenie naliczonych kar umownych

- powoływanie się na wpływy w Urzędzie Skarbowym w Wałbrzychu i Izbie Administracji Skarbowej we Wrocławiu i pomoc w załatwieniu sprawy prywatnemu przedsiębiorcy

- narażenia na straty majątkowe w kwocie ponad 4 mln zł gminy Boguszów-Gorce poprzez bezzasadne odwołanie przetargu na sprzedaż nieruchomości należącej do gminy

- przyjęcie łapówki w wysokości 10 tysięcy złotych w zamian za pomoc mieszkańcowi gminy Czarny Bór w odzyskaniu prawa jazdy.

Dziś przed Sądem Okręgowym zapadł wyrok. Sąd wymierzył Jackowi C. łączną karę w wysokości 7 lat pozbawienia wolności (w poczet kary zaliczono mu okres przebywania w areszcie śledczym - to jest blisko 2 lata) i 15 tysięcy złotych grzywny. To jednak nie koniec, bowiem były burmistrz będzie musiał oddać gminie Boguszów-Gorce 4 miliony 255 tysięcy złotych za odwołany przetarg i ponadto przez 6 lat od wyjścia z więzienia nie może sprawować żadnych funkcji samorządowych i państwowych.

- Dowody obciążające są miażdżące dla oskarżonego. Z tych dowodów jawi się obraz popełnienia przez oskarżonego wszystkich zarzucanych mu przestępstw. Wyjaśnienia oskarżonego były tak naiwne i niewiarygodne, że oskarżony tymi wyjaśnieniami dodatkowo się pogrążył - mówi Tomasz Białek, sędzia Sądu Okręgowego w Świdnicy.

Wyrok nie jest prawomocny. W tym samym procesie wyroki usłyszeli inni oskarżeni w sprawie. Radna Urszula M. która była oskarżona o nakłanianie mieszkańców do głosowania na Jacka C., usłyszała wyrok roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Pozostali oskarżeni otrzymali również wyroki w zawieszeniu.

Twoja reakcja na artykuł?

30
63%
Cieszy
4
8%
Hahaha
1
2%
Nudzi
6
13%
Smuci
2
4%
Złości
5
10%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group