Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 4211
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 78–latka okradziona na tzw. „wnuczka”

Piątek, 9 września 2011, 13:21
Aktualizacja: 13:22
Autor: red
Wałbrzych: 78–latka okradziona na tzw. „wnuczka”
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Wałbrzyska policja została powiadomiona o oszustwie dokonanym metodą na tzw. „wnuczka”. Tym razem ofiarą padła 78–letnia kobieta, która straciła blisko 40 tys. złotych.

Do pokrzywdzonej zadzwoniła kobieta przedstawiająca się jako jej córka. Opowiedziała „mamie”, że pilnie potrzebuje pieniędzy, po które zgłosi się niebawem jej koleżanka. 78-letnia zatroskana matka, aby pomóc dziecku w potrzebie, pożyczyła część gotówki od sąsiada, bowiem takiej kwoty w domu nie posiadała. Kiedy po 15 minutach do drzwi mieszkania zastukała jakaś nieznana kobieta podająca się za koleżankę córki, starsza pani nic nie podejrzewając wręczyła kopertę z zawartością blisko 40 tys. złotych. Niestety, w ostatnich tygodniach, to już drugi taki przypadek w naszym mieście. Wałbrzyscy funkcjonariusze otrzymali kilka dni wcześniej podobne zgłoszenie o oszustwie dokonanym w identyczny sposób. Ofiarą w tamtym przypadku padła 71-letnia mieszkanka Wałbrzycha, którą oszukano na 50 tys. złotych.

Wałbrzyscy policjanci zwracają się z prośbą o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrzegają przed wręczaniem pieniędzy zupełnie obcym osobom. Ofiarami oszustów metodą na tzw. „wnuczka”, czy też „córkę” są zawsze osoby w podeszłym wieku. O próbie dokonania takiego przestępstwa prosimy powiadomić pilnie najbliższą jednostkę Policji, osobiście lub telefonicznie na bezpłatny numer alarmowy 997.

Dzięki trzeźwości umysłów mieszkańców Wałbrzycha i stanowczej ich reakcji, wałbrzyscy stróże prawa już w przeszłości zatrzymali grupę mężczyzn i kobiet usiłujących wyłudzić pieniądze od mieszkanki naszego miasta. Grupa ta działała na terenie prawie całego kraju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group