Czytających: 4798

Wałbrzych/Kraj: 8. miejsce Urbaniaków

Środa, 14 września 2022, 9:07
Aktualizacja: 9:10
Na 62 dublety, które 11 września przystąpiły do rywalizacji w Mistrzostwach Polski Mikstów w petanque w Nysie, nasza Dębowa Para – Beata i Kazimierz Urbaniak – zakwalifikowała się do play off /32 drużyny/ awansując dalej do ćwierćfinału i ostatecznie zajęła wysokie 8. miejsce.

To kolejny ogromny sukces naszego małżeńskiego dubletu dębowego. Pozostałe dublety mieszane zajęły miejsca: 39. Bogumiła Korus i Mirosław Kaszubowski, 42. Iwona i Hubert Maciejewscy, a 54. Kazimierz Jacak i Anna Wołoszczak /z KSP Oława/.

W tym samym dniu Dariusz Merchel i Maciej Pisarczyk rywalizowali w Otwartych Mistrzostwach Wrocławia zajmując ostatecznie miejsce 20., natomiast dzień wcześniej, 10 września, Dęby Wałbrzych zagrały w Turnieju o Puchar Prezesa Broen Poland w Dzierżoniowie i ponownie stanęły na podium - tym razem Kazimierz Jacak i Łukasz Kastelik zajęli 2. miejsce. Na piątym miejscu uplasowała się para Beata i Kazimierz Urbaniak, Adam Jacak zagrał z Georgem Burtinem i zajął miejsce 9., Bogusława Korus i Mirosław Kaszubowski zajęli miejsce 10., a Grażyna Kaczuga i Mirosław Kaczuga miejsce 13.