Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 3860
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Absolutorium dla prezydenta

Poniedziałek, 21 czerwca 2021, 14:28
Autor: PAW
Wałbrzych: Absolutorium dla prezydenta
Fot. Roman Szełemej/facebook
Dopiero dziś informujemy o udzieleniu absolutorium prezydentowi Wałbrzycha Romanowi Szełemejowi, bowiem jak co roku głosowanie to było czystą formalnością.

Najpierw radni przy 19 głosach "za", 2 "wstrzymujących się" (Anna Adamkiewicz, Renata Wierzbicka) i 1 "przeciw" (Jerzy Langer) udzieli prezydentowi wotum zaufania. Następnie radni przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2020 i udzielili absolutorium prezydentowi przy 20 głosach "za", 1 "wstrzymującym się" i 1 "przeciw".

O wiarygodność naszego miasta w oczach banków dopytywał radny Mariusz Kalinowski. Radny zastanawiał się również czy pandemia nie wpłynie na płynność finansową miasta.

- Wałbrzych jest bardzo wiarygodny dla banków i kiedy potrzebujemy skredytować niektóre wydatki majątkowe, to banki wizytują nasze miasto, obserwują sesje rady miasta, rozmawiają z prezydentem, zapraszani jesteśmy do rozmów z bankami w zakresie planowanych zamierzeń, analizują banki nasze sprawozdania finansowe i wykonanie budżetu - mówi skarbnik Ewa Kłusek. - Otrzymujemy różne zapytania od banków dotyczące realizacji dochodów. Pewnych dochodów nie będzie i nie będą realizowane, ale nie grozi nam brak płynności finansowej.
- Nie ma miasta w Polsce, które nie wspiera się zewnętrznymi środkami. Sztuka polega na tym, żeby pokazywać kierunki rozwoju i faktami - czyli regularnym spłacaniem zobowiązań. Pokazujemy, że miasto się rozwija i dlatego takie inwestycje są przez banki finansowane - tłumaczy prezydent Roman Szełemej. -

Twoja reakcja na artykuł?

16
62%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
8
31%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group