Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3901
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Aby sprzedać mieszkanie we Wrocławiu, musisz dobrze się przygotować

Środa, 1 lipca 2020, 7:40
Aktualizacja: Środa, 8 lipca 2020, 14:35
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Aby sprzedać mieszkanie we Wrocławiu, musisz dobrze się przygotować
Fot. użyczone
Domy pod Wrocławiem są marzeniem większości mieszkańców miasta. Bardzo często realizacja takich planów jest jednak odwlekana. Tymczasem za cenę mieszkania w centrum Wrocławia można kupić znacznie większy dom jednorodzinny na łonie natury. Wystarczy wiedzieć, jak sprzedać nieruchomość z zyskiem i gdzie szukać okazji, które pozwolą oszczędzić na przyszłość.

Wiesz dobrze, że mieszkania w tej samej dzielnicy Wrocławia, nie różniące się między sobą metrażem, można sprzedać za zupełnie różne kwoty. To, jaką cenę osiągniesz, zależy głównie od dwóch czynników. Pierwszym z nich jest standard. Na mieszkania do remontu polują głównie osoby zajmujące się tak zwanymi flipami. Kupując nieruchomość po jak najniższej cenie, mogą po paru miesiącach odsprzedać ją z dużym zyskiem. 

Wniosek jest prosty. Najpierw zadbaj o doprowadzenie swojego mieszkania do porządku. Napraw wszystkie usterki. Odpadające drzwiczki w szafce łazienkowej? Niższa cena. Zapchany odpływ? Znowu mniej pieniędzy trafi do Twojej kieszeni. Zrób wszystko, by Twój dotychczasowy dom był w świetnym stanie technicznym. 

W dalszej kolejności postaw na dobry home staging. Samo pomalowanie ścian nie wystarczy, by zaciekawić nieruchomością kupującego. Poduchy, czy kwiaty nie są dużym wydatkiem, a będą znacznie lepiej wyglądać na zdjęciach. Zapisz się więc na Facebooku do grup związanych z urządzaniem mieszkań i poszukaj inspiracji na portalu Pinterest. Poczytaj o perspektywie i zrób profesjonalne zdjęcia z zachowaniem proporcji.

Dopiero wtedy spróbuj sprzedać swój dom. Tylko w ten sposób unikniesz uciążliwego targowania ceny. Spraw, by w Twoim mieszkaniu ktoś się zakochał. Wtedy pieniądze nie będą mieć aż takiego znaczenia. 

Mieszkanie sprzedane? Poszukaj domu pod Wrocławiem, który będzie tani w utrzymaniu.

Jeśli udało Ci się zgromadzić w ciągu ostatnich lat jakieś oszczędności, wiesz dobrze, że z małych kwot z czasem powstają duże. Dokładnie tak samo, kupując domy pod Wrocławiem, można utopić ogromne pieniądze. Można też zapewnić sobie niskie koszty utrzymania na przyszłość.

W tym miejscu wracamy do aspektów technicznych. W nowoczesnym budownictwie można się natknąć na ekologiczne i ekonomiczne zarazem rozwiązania, na które warto postawić swoje pieniądze. System rekuperacji z pompą ciepła to niższe wydatki na ogrzewanie, a do tego czyste powietrze w pomieszczeniach.

Bezzłączkowy system instalacji wodnej znacznie zmniejsza ryzyko kosztownych awarii, które stanowiłyby w pewnym momencie duże obciążenie dla domowego budżetu. System odzyskiwania deszczówki - darmowa woda do podlewania ogrodu. 

Decydując się na inwestycję w technologię możesz mieć pewność, że koszty użytkowania nieruchomości pozostaną na stałym, niskim poziomie. Nie będzie więc trzeba zarabiać coraz więcej, by poradzić sobie z miesięcznymi wydatkami.

Oglądaj domy pod Wrocławiem w pobliżu obszarów Natura 2000.

Zakup domu to także inwestycja w zdrowie całej rodziny. Nigdy nie zapominaj jednak o szalejącej deweloperce. Nawet zakup domu w środku lasu może być inwestycją wątpliwą. Miasta rozrastają się w niesamowitym tempie. Jednocześnie z dobrego dojazdu do centrum Wrocławia raczej nie warto rezygnować.

Wybór domów pod Wrocławiem na terenach objętych programem Natura 2000 to inwestycja z gwarancją. Przepisy unijne zabraniają bowiem nadmiernej ingerencji w chroniony krajobraz. Masz widok na las? Będziesz go mieć i przez kolejne dziesięciolecia. 

Świetnym przykładem inwestycji, w której wykorzystano wszystkie wskazane wyżej rozwiązania technologiczne, a przy tym sąsiaduje z chronionymi obszarami, jest Przystań pod Lasem powstająca zaledwie 20 km od Wrocławia. Deweloper poszedł w tym przypadku jeszcze dalej. Na osiedlu zostaną zasadzone drzewa tlenowe, które pochłaniają dziesięciokrotnie więcej CO2 niż inne drzewa rosnące w Polsce. Domy budowane są przy tym nad brzegiem akwenu wodnego, nad którym powstanie plaża dostępna tylko dla mieszkańców. 

Jeśli szukasz naprawdę dobrej okazji inwestycyjnej, Przystań pod Lasem jest nią ponad wszelką wątpliwość. Warto zainteresować się nią jak najszybciej. Wszystkie jej zalety w połączeniu z atrakcyjną architekturą sprawiają bowiem, że budzi ogromne zainteresowanie wśród nabywców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group