Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 4081
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Agresywny 70–latek

Wtorek, 31 sierpnia 2021, 7:22
Autor: red
Wałbrzych: Agresywny 70–latek
Fot. KMP Wałbrzych
To miała być dla policjantów ruchu drogowego interwencja związana z niegroźną kolizją drogową. Okazało się jednak, że sprawca zdarzenia jest kompletnie pijany. I tu zaczął się początek poważniejszych problemów 70–latka. Najpierw mężczyzna obiecał funkcjonariuszom korzyść majątkową za odstąpienie od czynności, a kiedy został zatrzymany, zaczął grozić mundurowym, a także znieważył ich słowami wulgarnymi.

W miniony piątek koło południa policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o kolizji drogowej w rejonie skrzyżowania ul. 11 Listopada z ul. Piłsudskiego w Wałbrzychu. Na miejscu funkcjonariusze szybko wyczuli, że sprawca zdarzenia jest pod wpływem alkoholu. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem w stanie nietrzeźwości mając ponad 2,30 promila alkoholu w organizmie.

W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami podejrzany robił wszystko, aby odstąpili oni od wykonywania swoich czynności. Ostatecznie obiecał im po 500 złotych „na głowę”. Kiedy policjanci zatrzymali 70-latka, ten następnie zaczął się odgrażać. Znieważył funkcjonariuszy słowami wulgarnymi, a także obiecał, że zostaną zwolnieni ze służby. To jednak on sam trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Jego samochód odholowany został natomiast na parking strzeżony.

Podejrzanemu za szereg przestępstw grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 8. O losie wałbrzyszanina zadecyduje Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. 70-latek objęty został dozorem policyjnym.

Twoja reakcja na artykuł?

2
10%
Cieszy
7
35%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
9
45%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group