Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1781
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Akademia Bezpiecznego Malucha za nami

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 19 sierpnia 2012, 7:40
Aktualizacja: Wtorek, 21 sierpnia 2012, 16:14
Autor: opr.red.
Fot. Studio Magma
W Galerii Victoria niemal przez całą sobotę najmłodsi mieszkańcy naszego miasta oraz okolicznych miejscowości uczyli się podstaw przepisów ruchu drogowego.

Ta akacja zorganizowana została po to, by połączyć świetną zabawę z elementami edukacji. I z pewnością ta sztuka organizatorom się udała, bowiem dzieci spędziły w Galerii Victoria dzień pełen emocji.
- Najbardziej podoba mi się to, że można pojeździć tymi małymi samochodami – mówi 5-letni Wojtuś Buczyński.

Dzieci mogły skorzystać z atrakcji, jaką bez wątpienia było najprawdziwsze miasteczko drogowe. Maluchy poruszały się swoimi pojazdami elektrycznymi, po ulicach, musiały reagować na znaki, sygnalizatory świetlne i przejścia dla pieszych. Zanim jednak dzieci wsiadły do elektronicznych pojazdów, za pomocą piosenek, teatrzyku, łatwych testów tematycznych i rebusów, zostały wprowadzone w świat przepisów ruchu drogowego i nauczyły się, jak w sposób bezpieczny poruszać się po drodze. Nauka za pomocą zabawy, to gwarancja pożytecznie i mile spędzonego czasu, a jednocześnie pobudzenia wyobraźni najmłodszych i zapamiętania zdobytych wiadomości.
- Wcześniej nie widziałam podobnej akcji, ale uważam, że to dobry sposób, by dzieci coś z takich zajęć zapamiętały. Moja Oliwia już pytała, kiedy znowu będzie mogła pojeździć samochodem – mówi Anna Pląsała.

Oprócz zabaw bezpośrednio związanych z miasteczkiem ruchu drogowego, na placu przed Galerią Victoria, odbywały się konkursy i zawody sportowe, gdzie każdy z małych uczestników mógł liczyć na nagrodę rzeczową i słodycze.

Organizatorami akcji Akademia Bezpiecznego Malucha! byli: Galeria Victoria, Studio MAGMA oraz Toyota Nowakowski Wałbrzych. Nagrody dla najmłodszych ufundowało KFC oraz Kinderplaneta.

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group