Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 2137
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Akademia Młodych także dla seniorów

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 6 września 2010, 19:11
Aktualizacja: 19:12
Autor: Sven
Stanowiska komputerowe zajęli młodzi wałbrzyszanie
Fot. Sławomir Pawlik
W poniedziałek 6 września 2010 roku w Bibliotece pod Atlantami prezydent Piotr Kruczkowski uroczyście, z przecięciem wstęgi, zainaugurował działalność Akademii Młodych.

W ramach programu rewitalizacji Wałbrzycha na parterze biblioteki zagospodarowano jedno z niewielkich pomieszczeń, urządzając w nim pracownię komputerową na piętnaście stanowisk z rzutnikiem, urządzeniem wielofunkcyjnym, Internetem i oprogramowaniem edukacyjnym. Przedsięwzięcie po części zostało sfinansowane z funduszy unijnych (120 tysięcy) a po części gminnych (50 tysięcy).

Przybyłe na inaugurację dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28, początkowo były nieco nieśmiałe, ale gdy zasiadły przy komputerach, wszystko wróciło do normy. Rzuciliśmy okiem na ekrany. Na większości była „nasza klasa” lub „gry.pl”, na jednym zauważyliśmy stronę o zwierzętach.

Akademia Młodych ma do zaoferowania zajęcia kulturalne i edukacyjne skierowane zarówno do dzieci i młodzieży jak i dorosłych. Przewidziane są także kursy komputerowe dla seniorów. Trwa opracowywanie szczegółowego planu zajęć. Gdy już będzie gotowy, na pewno o tym fakcie poinformujemy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group