Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 4545
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Akademia Piłki Siatkowej miała swoje święto

Piątek, 24 czerwca 2016, 15:00
Aktualizacja: 15:02
Autor: PAW
Wałbrzych: Akademia Piłki Siatkowej miała swoje święto
Fot. organizatorzy
Środa była świętem Wałbrzyskiej Akademii Piłki Siatkowej.

W sali sportowej Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi gościliśmy Ambasadora Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Marcina Prusa - Mistrz Świata Juniorów z 1997 roku oraz 4-krotnego Mistrza Polski w piłce siatkowej, który zdobył razem z zespołem Mostostalu Kędzierzyn-Koźle. W reprezentacji Polski w latach 1997–2001 rozegrał 97 spotkań.

Marcin Prus od początku swojej kariery należał do zdecydowanie wyróżniających się siatkarzy. Jego niepokorny charakter dawał o sobie znać już w czasach juniorskich, a później objawiał się m.in. farbowaniem włosów na różne kolory. Niestety, jedna z barwniejszych postaci polskiej siatkówki musiała przedwcześnie zakończyć przygodę ze sportem. Kontuzje i liczne operacje sprawiły, że Prus zawiesił buty na kołku w wieku zaledwie 25 lat. Pozostał jednak przy swojej ulubionej dyscyplinie sportu jako reporter, komentator oraz Ambasador Siatkówki.

Spotkanie zgromadziło młodych adeptów piłki siatkowej ze szkół podstawowych nr 5, 6 i 26 wraz z trenerami oraz uczniów z Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Publicznym Gimnazjum Sportowym Nr 11 w Wałbrzychu. Wydarzenie uświetnili swoją osobą: Prezydent Miasta Wałbrzycha Zygmunt Nowaczyk, Dyrektor ZSI z Oddziałami Integracyjnymi Bożena Kruszyńska, Koordynator Wojewódzki S.O.S. Krzysztof Janczak, prezes Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua-Zdrój Mariusz Gawlik oraz prezes Henryk Walentas.

Gość rozmawiał z młodzieżą na temat osiągania sukcesu w sporcie, motywował do uprawiania piłki siatkowej i wskazywał na różnicę pokoleń i podejścia do sukcesu i jego osiągania. Mimo wielu upadków i chwil załamania, jego olbrzymia determinacja doprowadziła go na szczyt sportowej kariery. Dla jednych życie sportowca to nieustanna harówa i olbrzymie poświęcenie, to emocje, które towarzyszą każdej akcji, każdemu meczowi. Dla innych to sława i pieniądze. Dla Prusa siatkówka to całe jego życie, pasja- której w pełni się oddaje i nie umie bez niej żyć. Mnóstwo wspomnień zawodnika, który przeżył niesamowite chwile, pełne euforii, ale także smutku i łez. Myśl przewodnia, która przewijała się podczas spotkania to: „Nie wszystko jest zależne od Ciebie, jednakże zrób wszystko, co możliwe, by wspomóc realizację marzeń".

Na koniec spotkania trenerzy przeprowadzili konkursy siatkarskie dla najmłodszych z nagrodami, a finałem tego spotkania było wręczenie każdemu z uczestników pamiątkowych statuetek ufundowanych przez Wałbrzyskie Wodociągi.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group