Wtorek, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 2250
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Akademia w PSP nr 5

Środa, 7 maja 2014, 15:35
Aktualizacja: Czwartek, 8 maja 2014, 8:33
Autor: red.
Wałbrzych: Akademia w PSP nr 5
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Aliny i Czesława Centkiewiczów w Wałbrzychu odbyła się uroczysta akademia z okazji święta szkoły – nadania jej imienia.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia Sztandaru i odśpiewania Hymnu Państwowego. Następnie przedstawiona została historia szkoły, oraz historia i sylwetki jej patronów. Wyświetlona została też prezentacja multimedialna, w której przedstawiono dorobek życia zawodowego Aliny i Czesława Centkiewiczów.

Prace nad wyborem patronów szkoły rozpoczęto w 1978 roku. Po konsultacjach, plebiscycie, zbieraniu różnych głosów i propozycji wybór padł na Alinę i Czesława Centkiewiczów - podróżników i pisarzy. Szkoła rozpoczęła korespondencję z patronami, którzy w roku 1981 odwiedzili placówkę. 6 maja 1981 roku odbyła się uroczystość nadania szkole imienia oraz przekazania uczniom sztandaru. Podczas uroczystości odsłonięto tablicę pamiątkową i otwarto Izbę Patrona, odbyło się też spotkanie zaproszonych gości, dyrekcji i nauczycieli ze słynnymi pisarzami. W tamtym okresie dyrektorem PSP nr 5 był obecny Wiceprezydent Wałbrzycha - Zygmunt Nowaczyk.

W części artystycznej wczorajszej akademii dwie grupy teatralne, złożone z uczniów PSP nr 5, występujące z sukcesami podczas konkursu teatrów w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprezentowały dwa ciekawe spektakle teatralne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group