Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 2241
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Stare Bogaczowice: Akcja ratowania ginącej populacji szaraków

Piątek, 17 lipca 2015, 12:18
Aktualizacja: 12:21
Autor: red
REGION, Stare Bogaczowice: Akcja ratowania ginącej populacji szaraków
Fot. użyczone
Zając nie ma łatwego życia. Podtruwa go rolnicza chemia, prześladują lisy, w szybkim tempie wycina się śródpolne zakrzewienia, które dają mu schronienie. Z niespodziewaną pomocą przyszli mu... myśliwi. 100 zajęcy ze sztucznej hodowli zostało wypuszczonych na wolność na łąkach w okolicach Starych Bogaczowic.

To kolejna odsłona akcji ratowania ginącej populacji szaraków na Dolnym Śląsku wspierana finansowo przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

Myśliwi z Górniczego Koła Łowieckiego "Szarak" zadbają o dalszy los zwierząt w ich naturalnym środowisku. Przez rok będą je dokarmiać w specjalnych karmnikach i poidłach. Ogółem koszt zadania wynosi około 125 tys. zł. W dwóch kolejnych latach na wolność zostanie wypuszczonych jeszcze 200 szaraków. Zadanie dofinansuje WFOŚiGW we Wrocławiu, który przyznał dotację w wysokości ok. 75 tys. zł. To już czwarty etap introdukcji zająca na tych terenach.

Od 2007 roku dzięki wsparciu finansowemu WFOŚiGW we Wrocławiu myśliwi wypuścili w naszym regionie blisko 2,5 tys. zajęcy. Reintrodukcje przeprowadzono w powiecie ząbkowickim, wrocławskim, oleśnickim i gminach: Kudowa Zdrój, Wałbrzych, Świdnica, Walim, Dzierżoniów i Stare Bogaczowice.

W akcji uczestniczyli: Aleksander Marek Skorupa, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu i Jerzy Ignaszak, zastępca prezesa zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group