Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 4182
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Akcja warta wsparcia

Czwartek, 30 stycznia 2020, 8:41
Aktualizacja: Piątek, 31 stycznia 2020, 8:29
Autor: red
REGION: Akcja warta wsparcia
Fot. organizatorzy
29 styczna 2020 roku rozpoczęła się 3. edycję akcji "Śmieci skrzydeł nie mają". Tym razem na zaproszenie menadżerki Mai ze znanego wszystkim biegaczom narciarskim i nie tylko schroniska Jagodna, orzeł przedni zawitał w przepiękne Góry Bystrzyckie.

"Śmieci skrzydeł nie mają". Pod takim hasłem prowadzony jest od wiosny 2018 roku edukacyjny projekt na rzecz czystości polskich gór. Idea zabierania ze sobą własnych śmieci podczas górskich wędrówek już od wielu lat jest praktykowana m.in w krajach alpejskich, np. w Dolomitach w Masywie Brenty, gdzie można spotkać edukacyjne tabliczki z napisem “ I rifiuti non hanno le ali". Turyści nie zostawiają w schroniskach śmieci, swoje śmieci znoszą ze sobą, kiedy schodzą w doliny.
- Chcemy, aby tak samo było w polskich górach. Akcja jest wspierana przez “Koalicję Recykling Górom”. Pierwsza akcja była przeprowadzona w Górach Suchych w schronisku “Andrzejówka”. Od tego czasu akcje przeprowadzane są od Sudetów po Bieszczady. Oprócz montowania tabliczek z ambasadorem akcji - orłem przednim, organizujemy akcje sprzątania szlaków górskich, promujemy selektywną zbiórkę w górskich miejscowościach, organizujemy konferencje, wykłady, spotkania miłośników gór i górskich wędrówek. Do "Koalicji Recykling Górom" mogą przyłączyć się zarówno osoby prywatne, jak i organizacje społeczne, szkoły, media, samorządy oraz firmy - mówi pomysłodawca akcji "Śmieci skrzydeł nie mają" i koordynator działań "Koalicji Recykling Górom", podróżnik i ekolog - Dominik Dobrowolski.

Akcja w schronisku Jagodna odbyła się dzięki pomocy Fundacji PlasticsEurope Polska.

Twoja reakcja na artykuł?

8
73%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group