Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 5052
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Aktywne wakacje

Piątek, 2 lipca 2021, 10:24
Aktualizacja: 11:18
Autor: JAZ
Wałbrzych: Aktywne wakacje
Fot. JAZ
Wakacyjny plan Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury zapowiada się bardzo ambitnie. Pracownicy placówki zaplanowali kilka stref aktywności i odpoczynku. Dużą część atrakcji spotkamy w Parku Sobieskiego, który w wakacyjne tygodnie ma zostać opanowany przez pracowników WOK–u.
- W związku z tym, że Wałbrzych jest zielonym miastem, pierwszy projekt nazwaliśmy „Zielono mi”. Park jest jednym z najpiękniejszych. Chcemy go dodatkowo wzbogacić. Chcemy dać mu wraz z uczestnikami zabawy nowe hotele dla owadów – mówi Joanna Kakuba.

Mieszkańcy Wałbrzycha znają Park Sobieskiego od strony bardziej sportowego odpoczynku. Jeździmy tu na rowerze, biegamy, wychodzimy z psem na spacer. Teraz jednak Park ma zostać strefą chillloutu.

- Park chcemy pokazać z innej strony. Chcemy pokazać miejsca, w których można się relaksować, wyciszać, medytować. Znajdziemy tu miejsce, gdzie będzie się można zatrzymać i odpocząć - mówią pracownicy WOK-u.

Kolejną formą wakacyjnej aktywności będzie „Ptasie Radio”.

- To będzie wędrówka po parku z naszym przyrodnikiem, znanym wszystkim na miejscu fotografem Krzysztofem Żarkowskim. Poznamy życie ptaków oraz będziemy budować budki lęgowe - opowiadają inicjatorzy przedsięwzięcia.

Jarosław Buzarewicz zwrócił uwagę, że będzie to program dla najmłodszych, którzy będą chcieli dzięki projektom wrócić do parku.

- Pewna część Parku będzie rewitalizowana. Ewenementem jest schronisko oraz to, że Park łączy trzy dzielnice. Mamy tu korty tenisowe. Zapraszamy wszystkich do Parku. Poznajmy z Krzysztofem Żarkowskim ptaki, zbudujmy budki lęgowe. Mam nadzieję, że Park poznają ci, którzy tu jeszcze nie byli – mówi wiceprezydent Sylwia Bielawska.

Twoja reakcja na artykuł?

4
40%
Cieszy
3
30%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
30%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group