Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4623
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Aktywnie na Starym Zdroju

Poniedziałek, 24 kwietnia 2023, 6:31
Aktualizacja: 9:02
Autor: red
Wałbrzych: Aktywnie na Starym Zdroju
Fot. użyczone
W tegoroczną akcję „Czysty i Zielony Wałbrzych" w dzielnicy Stary Zdrój włączyło się dużo wolontariuszy z różnych instytucji. Było nie tylko sprzątanie, ale przede wszystkim plewienie oraz sadzenie kwiatów.

W tym roku nie zabrakło chętnych rąk do pracy w dzielnicy Stary Zdrój. Choć warto wspomnieć, że od samego początku funkcjonowania tej inicjatywy chętnych do porządkowania nie brakuje. "Rękawy zakasali" nie tylko dorośli, ale także dzieci i młodzież, jak również seniorzy ze Związku Emerytów. Zanim przystąpiono do prac, sadzonki oraz narzędzia do pracy pomagał dostarczyć Radny Miejski - Anatol Szpur wraz działaczami RWS Stary Zdrój. Warto zaznaczyć, że w tym roku wolontariuszy było dużo, gdyż do działań włączyły się takie instytucje jak: Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 4, Szkoła Tańca Cordex, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, RWS Stary Zdrój, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu, Podopieczni Integracyjnego domu dla Bezdomnych oraz Szkoła Podstawowa Fundacji "Clever". Wysprzątano wiele ulic i zakątków: wzdłuż ulic Armii Krajowej, Pocztowej, Przywodnej, 11 Listopada, Oczki, Chałubińskiego, Żeromskiego. Warto wspomnieć, że nasadzono nowe krzewy, bluszcze i kwiaty. Panie ze Związku Emerytów wyplewiły klomby przy Kinie "Apollo", z kolei dzieci ze Szkoły Podstawowej Fundacji „Clever" uporządkowały teren poniżej nasypu kolejowego.

- Warto zauważyć, że w tym roku było mniej śmieci niż w poprzednich latach - podkreśla Radny Rady Miejskiej Anatol Szpur, który zawsze aktywnie działa w akcji „Czysty i Zielony Wałbrzych". Te wszystkie działania mają miejsce dzięki zaangażowaniu wielu instytucji. Dziękuję Wszystkim i każdemu z osobna za wspólną pracę! - dodaje Anatol Szpur.

Twoja reakcja na artykuł?

9
35%
Cieszy
5
19%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
11
42%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group