Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 8293
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Aktywnie w Starej Kopalni

Piątek, 6 sierpnia 2021, 8:44
Aktualizacja: 12:45
Autor: red
Wałbrzych: Aktywnie w Starej Kopalni
Fot. organizatorzy
Na koniec lipca Stara Kopalnia zagościła na antenie Radia Eska za sprawą odwiedzin popularnego wśród słuchaczy stacji – patrolu Eska Summer City.

W ramach akcji ostatnia sobota miesiąca upłynęła pod znakiem wielu atrakcji przygotowanych wspólnie przez Starą Kopalnię i rozgłośnie radiową dla całych rodzin. Dużym zainteresowaniem cieszyła się kopalniana gra terenowa, zajęcia dla najmłodszych, czyli Bajtel w galerii, wyprzedano wszystkie bilety dla kilku grup na Nocne Zwiedzanie z pracami górniczymi. Ponadto piątkowy finisaż wystawy „Poszukiwania” Łukasza Karkoszki pozwolił gościom na ostatnie spojrzenia na ceramiczne prace i spotkanie z artystą. Premierę miał również katalog wystawy, który można było otrzymać z dedykacją autora prac.

Początek sierpnia to nadal duże zainteresowanie zajęciami artystycznymi, gdzie pod okiem ceramików Centrum Ceramiki Unikatowej można wykonać własne prace. Zajęcia z ceramiki, kalkomanii, czy malowanie gipsowych figurek stają się co raz bardziej popularne nie tylko wśród wałbrzyszan, ale również turystów odwiedzających miasto.

Barwne i szerokie uśmiechy dzieci dzięki dobrej zabawie wywołują zajęcia odbywające się w ramach „Wakacji w Starej Kopalni”. Nadal można zapisywać grupy na zajęcia, zabawy i warsztaty przygotowane przez edukatorów odbywających się w ramach oferty wakacyjnej. Wśród bogatego panelu zajęć można wybrać m.in. „Archeologiczne Bystrzaki”, „Maszynowy Zawrót Głowy”, „Pod Fajrant” czy Szychtę Młodych Górników.

Kontynuowany jest również projekt współfinansowany z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Poszukiwanie Mistrza w sobie” - w tym tygodniu pod okiem artystki Kaliny Bańki uczestnicy tworzyli prace na szkle.

Kopalniane muzeum zaprasza na specjalną trasę po górniczych chodnikach dla rodzin z dziećmi. W każdy piątek o 10:30 na Rodzinne Piątki zabierze Państwa specjalny przewodnik – animator.

W najbliższą sobotę na plenerowej scenie Starej Kopalni pojawi się raper KęKę promując swój najnowszy album „Siara”. Bilety na to wydarzenie są wciąż dostępne. Wejściówki będą również do kupienia przed koncertem, którego początek zaplanowano o godzinie 20:00. Natomiast w niedzielę w ramach Letniej Akcji Kulturalnej odbędzie się kolejny spektakl dla dzieci, Teatru William’S - „Pchła Szachrajka”, tym razem o 16:00 w klubie Montownia. Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny.

Nadal dostępne dla zwiedzających w przestrzeniach kopalni są: wystawa geologiczna oraz jubileuszowa wystawa prac wałbrzyskiej Grupy Kontrast. Wstęp na nie jest bezpłatny.

Stara Kopalnia zaprasza na zwiedzanie codziennie w godzinach 10.00-18.00 (ostatnie wejście z przewodnikiem o godz.16.00, a w soboty i niedziele o 17.00), natomiast w soboty o 20.00 zaprasza na specjalne edycje Nocnego Zwiedzania z pracami górniczymi. Godziny działalności muzeum 15 sierpnia pozostają bez zmian. Bilety do nabycia w kasach kawiarni Sztygarówka albo poprzez www.starakopalnia.pl. Wszystkie aktualne informacje o wydarzeniach w kopalni dostępne są również w mediach społecznościowych Instytucji.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group