Wtorek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 2957
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Aktywny Mieroszów

Piątek, 9 sierpnia 2019, 7:21
Aktualizacja: Sobota, 10 sierpnia 2019, 9:52
Autor: red.
REGION, Mieroszów: Aktywny Mieroszów
Fot. red.
"Nie tylko gospel", zajęcia w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, reaktywacja Kinoteatru Zdrowie, Festiwal "Biała Lilia" – to tylko niektóre z projektów kulturalnych i rozrywkowych Gminy Mieroszów. A ciekawych wydarzeń będzie przybywać.

W Gminie Mieroszów organizowanych jest dużo wydarzeń kulturalno-rozrywkowych - zarówno małych, lokalnych, jak i dużych, prestiżowych, ogólnopolskich, takich jak Festiwal im. Włodka Szomańskiego "Nie tylko gospel". Kalendarz wydarzeń gminy wygląda interesująco, a w planach są kolejne ciekawe projekty. O wydarzeniach i projektach w Gminie Mieroszów mówił burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński:

- Wszystkie projekty, które prowadzimy, będą kontynuowane. "Nie tylko gospel" to festiwal, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, jest na nim duża frekwencja. Przyjeżdżają bardzo ciekawe osoby. Jeżeli chodzi o Festiwal "Biała Lilia", to bardzo dobrze układa nam się współpraca z cerkwią prawosławną w Sokołowsku. Festiwal "Biała Lilia" jest realizowany przy współudziale Starostwa Powiatowego, tak samo jak "Nie tylko gospel". Bardzo się cieszę, że mam takie wsparcie. We wrześniu będzie Festiwal Krzysztofa Kieślowskiego "Hommage a Kieślowski". Te wydarzenia kulturalne są ważne. Bardzo się cieszę, że znalazła sie grupa osób, która mi pomaga i która to organizuje. Mamy dużo imprez kulturalnych i sportowych - wszystkie będą kontynuowane w roku 2020. Mamy "Bieg Jeża", będzie bieg na Lesistą - dosyć trudny, ale zainteresowanie jest duże. Oprócz tego MTB, które organizujemy wspólnie, "Sudecka Żyleta" - dobra współpraca z Gminą Głuszyca i Gminą Czarny Bór. Jako gospodarz gminy uważam, że z każdym trzeba współpracować, żeby to przynosiło wymierne korzyści dla mieszkańców. I te korzyści są.

Burmistrz Andrzej Lipiński mówił też o współpracy z Gminną Radą Seniorów i o funkcjonującym przy Mieroszowskim Centrum Kultury Uniwersytecie Trzeciego Wieku:

- Funkcjonuje u nas Uniwersytet Trzeciego Wieku. Chwała wszystkim tym, którzy mi pomogli w realizacji tego zadania. Chwała wszystkim seniorom, którzy się zaangażowali. Współpraca z Gminną Radą Seniorów układa się bardzo dobrze. Znalazłem człowieka, który bardzo mi w tym wszystkim pomógł: to doktor Jerzy Tutaj. Są takie strefy, gdzie seniorzy bardzo aktywnie włączają się w kwestie życia publicznego w Mieroszowie. Realizujemy z nimi fantastyczne programy. Teraz będę im dokładał różne elementy, takie jak siłownia zewnętrzna, która powstanie przy ulicy Żeromskiego. Będzie też Ogródek Jordanowski, siłownia i strefa aktywności przy zbiegu ulic Powstańców i Wałbrzyskiej. Uważam, że to jest to, czego oczekują mieszkańcy Mieroszowa. Systematycznie, na ile gminę stać, będziemy to realizować.

Twoja reakcja na artykuł?

3
43%
Cieszy
1
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
43%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group