Niedziela, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 2792
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Aktywny samorząd

Poniedziałek, 12 maja 2014, 14:27
Autor: red
powiat wałbrzyski: Aktywny samorząd
Fot. Starostwo Powiatowe Wałbrzych
Powiat Wałbrzyski na 2014 rok otrzymał pierwszą transzę w wysokości 130 9980,29 zł na realizację pilotażowego programu „Aktywny samorząd”, w tym 27 436,77 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie kosztów uzyskania wykształcenia na poziomie wyższym przez osoby niepełnosprawne.

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu podpisywane były umowy z 7 osobami niepełnosprawnymi, posiadającymi stopień umiarkowany i znaczny, na dofinansowanie kosztów nauki w ramach modułu II, co pozwoli im na podniesienie wykształcenia oraz otworzy nowe możliwości na rynku pracy. Osoby te pochodzą z gmin: Szczawno – Zdrój, Boguszów Gorce, Mieroszów, Jedlina - Zdrój i Walim. Dofinansowaniem został objęty semestr letni roku akademickiego 2013/204, a wnioski na dofinansowanie semestru zimowego roku akademickiego 2014/2015 będą przyjmowane od 1 czerwca 2014 do 30 września 2014 roku.

Obecnie trwa nabór wniosków na moduł I z przeznaczeniem na likwidację barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową tj. dofinansowanie kosztów uzyskania prawa jazdy kategorii B, szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania, kosztów opieki nad osobą zależną oraz dofinansowanie zakupu i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu, zakupu sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania, zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, kosztów utrzymania sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, zakupu protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne (co najmniej na III poziomie jakości) oraz dofinansowanie lub refundacja kosztów utrzymania sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny (co najmniej na III poziomie jakości). Na realizację tego modułu Powiat otrzymał środki w wysokości 95 566,33 zł.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group