Poniedziałek, 27 marca
Imieniny: Jana, Lidii
Czytających: 3186
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Akwarium morskie – ile kosztuje jego założenie i pielęgnacja?

Sobota, 4 grudnia 2021, 6:39
Autor: artykuł zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Akwarium morskie – ile kosztuje jego założenie i pielęgnacja?
Fot. użyczone
Powszechnie wiadomo, że akwarystykę wyróżnia się na główne nurty – słodkowodną i słonowodną. Ta pierwsza jest z pewnością bardziej popularna, natomiast morskie akwaria cieszą się większym uznaniem oraz wizualnym pięknem. Jednak ile kosztuje założenie takiego zbiornika? Tego dowiesz się z niniejszego artykułu.

Założenie akwarium morskiego - koszty

Na początku należy zaznaczyć, że będziemy wyróżniać jedynie koszta związane z akwarystyką słonowodną. Czyli pominiemy ceny dekoracji, ryb, roślin etc. Skupimy się głównie na podstawowym wyposażeniu.

Fundamentalnym kosztem przy zakładaniu akwarium morskie jest cena osolenia wody. Jak sam nazwa wskazuje, słonowodne ekosystemy potrzebują słonej wody. Na szczęście nie musimy jej specjalnie przywozić z nad morza, wystarczy, że użyjemy specjalnych soli. Taki koszt to kilkanaście złotych. Pamiętajmy również, że sama woda musi być nieco cieplejsza niż w zbiornikach słodkowodnych, a jej temperatura powinna wynosić ok. 25 stopni.

Następnie należy pamiętać, że akwarium morskie musi być większe od słodkowodnego odpowiednika, a jego oświetlenie powinno być mocniejsze i dokładniejsze. Pojemność takiego zbiornika powinna wynieść co najmniej 100 litrów, a przy zakładaniu lamp powinniśmy pamiętać o dodatkowym doświetleniu. W przybliżeniu może być to około od kilkudziesięciu do kilkuset złotych różnicy.

Ryby morskie są również droższe niż w przypadku akwariów słodkowodnych. Jest to spowodowane ich rzadszym występowaniem, różnorodnością oraz małą liczbą hodowli w Polsce. Tutaj w zależności od sumy zakupionej fauny, dodatkowy koszt może wynieść od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

W dodatku przy zajmowaniu się akwariami morskimi, musimy również pamiętać o umieszczeniu żywych skał oraz zaopatrzeniu się w tak zwane “dobre bakterie”. Oba akcesoria pomogą nam w rozwoju, utrzymaniu i pielęgnacji naszego podwodnego ekosystemu. Jest to koszt czysto pielęgnacyjny i wyniesie on prawdopodobnie kilkadziesiąt złotych.
Podsumowując, cena założenia podstawowego, jednak już uposażonego, akwarium morskiego to około 2 tys. złotych. Ogromną różnicę stanowi wielkość zbiornika, gdyż 100 litrowa pojemność niesie za sobą duże koszta.

Podsumowanie

Czy warto założyć akwarium morskie? Jeśli cenisz sobie wyjątkowość i niesamowity efekt wizualny, to z pewnością. Chcąc sobie porównać ceny akcesoriów do akwarystyki słonowodnej oraz słodkowodnej, koniecznie wpadnij przejrzeć szeroką ofertę w sklepie akwarystyczny24.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
1
17%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group