Środa, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 2048
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Alba nie odpuszcza. Ratusz odrzuca zarzuty

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 12 października 2016, 10:54
Aktualizacja: Czwartek, 13 października 2016, 8:13
Autor: red
Fot. red
Prezes Zarządu Alba Dolny Śląsk Witold Seńczuk skierował do prezydenta Romana Szełemeja pismo, w którym wskazuje na szereg nieprawidłowości, do jakich miało dojść w trakcie przeprowadzenia przetargu na odbieranie odpadów komunalnych. Ratusz wydał oświadczenie, w którym zdecydowanie odrzuca zarzuty Alby.

W piśmie Witolda Seńczuka czytamy m.in. że firma Komunalnik, która wygrała przetarg (przedstawiła ofertę o 17 milionów niższą niż Alba) posiada bazę magazynowo-transportową przy ulicy Uczniowskiej w Wałbrzychu, która to baza nie spełnia wielu kryteriów koniecznych przy świadczeniu usług związanych z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych. Seńczuk sugeruje jednocześnie, że w takim przypadku, przetarg powinien zostać unieważniony i powinien odbyć się kolejny przetarg na świadczenie takich usług.

Poniżej prezentujemy oświadczenie, jakie otrzymaliśmy z UM w Wałbrzychu

"W związku z nieprawdziwymi informacjami rozpowszechnianymi w mediach przez Pana Witolda Seńczuka, Prezesa Zarządu ALBA Dolny Śląsk Sp. z o.o. informujemy, że przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów w Gminie Wałbrzych został przeprowadzony prawidłowo i z należytą starannością na każdym etapie, co potwierdziła niezależna instytucja, jaką jest Krajowa Izba Odwoławcza.

Odwołanie do KIO złożyła spółka ALBA Dolny Śląsk Sp. z o.o. Krajowa Izba Odwoławcza wydała orzeczenie, w którym jednoznacznie wskazuje, że przetarg organizowany przez Gminę Wałbrzych na odbiór i zagospodarowanie odpadów, został przeprowadzony w sposób właściwy i nie budzi żadnych wątpliwości.

Firma Komunalnik, która wygrała to postępowanie, spełniła wszystkie wymagania i kryteria wynikające z przygotowanej przez Gminę Wałbrzych Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Spełniła również wymagania formalne załączając wszystkie niezbędne dokumenty i oświadczenia, które zostały wskazane w postępowaniu dotyczącym świadczenia usług związanych z odbieraniem i zagospodarowaniem lub odbieraniem odpadów komunalnych. Firma przedstawiła najkorzystniejsze warunki i została wybrana jako wykonawca tej usługi. Zarówno Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia, jak i Umowa, którą przygotowała Gmina, zawiera zapisy, które w sposób szczególny zabezpieczają interes miasta przed niezgodną z oczekiwaniami realizacją umowy, łącznie z możliwością jej rozwiązania. Ponieważ spółka Alba Dolny Śląsk Sp. z o.o również uczestniczyła w rozprawie przed Krajową Izbą Odwoławczą, została poinformowana o rozstrzygnięciu korzystnym dla Gminy Wałbrzych. W związku z powyższym oczekujemy zaprzestania rozpowszechniania informacji, które mają na celu wyłącznie dbanie o interes spółki Alba, a nie mieszkańców Wałbrzycha.

Rozstrzygnięcia tego przetargu są korzystne dla Miasta i jego budżetu, który oszczędzi 17 milionów złotych, a co za tym idzie również dla mieszkańców, którym nie będzie podwyższona opłata śmieciowa, co przy utrzymaniu cen odbioru na dotychczasowym poziomie byłoby nieuniknione.

Arkadiusz Grudzień
Rzecznik Prasowy/Asystent Prezydenta".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~Widz 12-10-2016 11:18
Skończyły się czasy kopert i posadek dla prezydenta Piotrusia to i konkurencja się pojawiła. ALBA to twór który dawno już powinien zostać wykopany z W-cha. Ludzie czepiają się Mobruku, a kto jest ich głównym klientem?? ALBA!!
~benkmen 12-10-2016 11:43
W swojej ocenie patrząc nie siebie z dużym subiektywnym optymizmem obiektywnie jak zwykle nic sobie Alba nie ma do zarzucenia.;-)
~Maniek 12-10-2016 11:48
Czytajcie ze zrozumieniem. Firma Komunalnik przedstawiła dokumenty-Oświadczenia- czyli dokumenty nigdzie nie potwierdzone. Ja też oświadczam, że mama umowy i wywiozę śmieci za 1 mln. Czy można się opierać na oświadczeniach przy takich kwotach?
~Jan 12-10-2016 12:41
Będzie się dzialo,będzie zabawa..........
~ 12-10-2016 12:53
Alba śmieci nie zabierała ile kontenerów zalega ze śmieciami na ulicach, a tyle kasy biorą a teraz się kłócą bezczelni
~Wałbrzyszanin 12-10-2016 14:08
A od kiedy ta nowa Firma ma zacząć swoją działalność na terenie Wałbrzycha. Skoro już wiadomo że KOMUNALNIK wygrał przetarg i będzie nowym wywozicielem Śmieci z Wałbrzycha. Należałoby podać to do publicznej wiadomości przez UM Wałbrzych do mieszkańców, Spółdzielni Mieszkaniowych i do wszystkich Zarządców Wspólnot Mieszkaniowych z terenu Gminy Wałbrzych . .
~olo 12-10-2016 14:27
Czyli na Uczniowskiej znowu będzie wszystko latało...
~obesrwator 12-10-2016 14:39
Baza Alby na Piasta też nie spełnia połowy warunków z rozporządzenia, tylko nikt tego nigdy nie kontrolował. Na potrzeby przetargu też oświadczyli, że spełniają. Skończyły się czasy GTW w Wałbrzychu to dupa boli.
~pol 12-10-2016 16:26
szczury na bazie alby ganiają jest to zagrozenie dla mieszkanców
~? 12-10-2016 17:18
Szczury latają? Gdzie ta k..wa deratyzatorska?
~Wstyd 12-10-2016 17:19
Arek nie kompromituj się, kto stawia takie warunki - gmina" ps. Dziekuje za używane poniemieckie kubły pod domem od komunalnymi
~ 12-10-2016 17:41
tyle tylko, że rzetelność firmy "Komunalnik" nikt nie sprawdził. Oświadczyli, że są ..i tyle. Oświadczenia wytapetujemy...co..bo ściany to ja maluję farbą. Trzeba poczytać o działalności "Komunalnika" na innym terenie..czar pryśnie. Kto trochę "kuma" to wygranie przetargu przez firmę, która przedstawiła ofertę o 17 milionów niższą niż Alba...właśnie ta kwota powinna zastanawiać, by miasto nie obudziło się z rękoma...wiadomo gdzie. Jak dla mnie sprawa śmierdzi. Co za kalkulacja...nie mając bazy,kubłów, miejsca składowania odpadów...co tam jeszcze...to, rzeczywiście mistrzostwo świata. życzę szczęścia entuzjastom.
~wał 12-10-2016 18:33
ty obserwator, gówno wiesz w nogach śpisz capie !!!
~emigrant bez polskiego IP 12-10-2016 18:50
Wazne, aby dochod pozostal w Polsce a nie byl wyslany do niemiec. To jest klucz do bogactwa naszego.Trzeba bronic naszych a obcym utrudniac. Tak robia na zachodzie. Zadnych skrupulow!
~z innej beczki 12-10-2016 18:58
Albo to temat zastępczy. Chodzi o to, żeby wyciszyć temat likwidacji 250 miejsc parkingowych na Poselskiej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~zofia z rewiru c 13-10-2016 0:19
kogo to obchodzi, co się prujecie? gdzie jest policja!!!!
~@Maniek 13-10-2016 22:16
I jeśli te oświadczenia będą nieprawdziwe, to Prezes Komunalnika idzie na 3 lata siedzieć za kraty. Jest taki przepis w Kodeksie karnym dotyczący poświadczenia nieprawdy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group