Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2717
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Alba nie odpuszcza. Ratusz odrzuca zarzuty

Środa, 12 października 2016, 10:54
Aktualizacja: Czwartek, 13 października 2016, 8:13
Autor: red
Wałbrzych: Alba nie odpuszcza. Ratusz odrzuca zarzuty
Fot. red
Prezes Zarządu Alba Dolny Śląsk Witold Seńczuk skierował do prezydenta Romana Szełemeja pismo, w którym wskazuje na szereg nieprawidłowości, do jakich miało dojść w trakcie przeprowadzenia przetargu na odbieranie odpadów komunalnych. Ratusz wydał oświadczenie, w którym zdecydowanie odrzuca zarzuty Alby.

W piśmie Witolda Seńczuka czytamy m.in. że firma Komunalnik, która wygrała przetarg (przedstawiła ofertę o 17 milionów niższą niż Alba) posiada bazę magazynowo-transportową przy ulicy Uczniowskiej w Wałbrzychu, która to baza nie spełnia wielu kryteriów koniecznych przy świadczeniu usług związanych z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych. Seńczuk sugeruje jednocześnie, że w takim przypadku, przetarg powinien zostać unieważniony i powinien odbyć się kolejny przetarg na świadczenie takich usług.

Poniżej prezentujemy oświadczenie, jakie otrzymaliśmy z UM w Wałbrzychu

"W związku z nieprawdziwymi informacjami rozpowszechnianymi w mediach przez Pana Witolda Seńczuka, Prezesa Zarządu ALBA Dolny Śląsk Sp. z o.o. informujemy, że przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów w Gminie Wałbrzych został przeprowadzony prawidłowo i z należytą starannością na każdym etapie, co potwierdziła niezależna instytucja, jaką jest Krajowa Izba Odwoławcza.

Odwołanie do KIO złożyła spółka ALBA Dolny Śląsk Sp. z o.o. Krajowa Izba Odwoławcza wydała orzeczenie, w którym jednoznacznie wskazuje, że przetarg organizowany przez Gminę Wałbrzych na odbiór i zagospodarowanie odpadów, został przeprowadzony w sposób właściwy i nie budzi żadnych wątpliwości.

Firma Komunalnik, która wygrała to postępowanie, spełniła wszystkie wymagania i kryteria wynikające z przygotowanej przez Gminę Wałbrzych Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Spełniła również wymagania formalne załączając wszystkie niezbędne dokumenty i oświadczenia, które zostały wskazane w postępowaniu dotyczącym świadczenia usług związanych z odbieraniem i zagospodarowaniem lub odbieraniem odpadów komunalnych. Firma przedstawiła najkorzystniejsze warunki i została wybrana jako wykonawca tej usługi. Zarówno Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia, jak i Umowa, którą przygotowała Gmina, zawiera zapisy, które w sposób szczególny zabezpieczają interes miasta przed niezgodną z oczekiwaniami realizacją umowy, łącznie z możliwością jej rozwiązania. Ponieważ spółka Alba Dolny Śląsk Sp. z o.o również uczestniczyła w rozprawie przed Krajową Izbą Odwoławczą, została poinformowana o rozstrzygnięciu korzystnym dla Gminy Wałbrzych. W związku z powyższym oczekujemy zaprzestania rozpowszechniania informacji, które mają na celu wyłącznie dbanie o interes spółki Alba, a nie mieszkańców Wałbrzycha.

Rozstrzygnięcia tego przetargu są korzystne dla Miasta i jego budżetu, który oszczędzi 17 milionów złotych, a co za tym idzie również dla mieszkańców, którym nie będzie podwyższona opłata śmieciowa, co przy utrzymaniu cen odbioru na dotychczasowym poziomie byłoby nieuniknione.

Arkadiusz Grudzień
Rzecznik Prasowy/Asystent Prezydenta".

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group