Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 5890
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Albercik z "Seksmisji" z wizytą w Wałbrzychu

Czwartek, 30 listopada 2023, 11:26
Autor: red
Wałbrzych: Albercik z "Seksmisji" z wizytą w Wałbrzychu
Fot. organizatorzy
Olgierd Łukaszewicz odwiedzi Wałbrzych! Znany aktor pojawi się w Starej Kopalni.

Odtwórca roli Albercika w „Seksmisji” czy Jasia w „Perle w koronie” będzie gościem bezpłatnego spotkania połączonego z pokazem wspomnianej „Perły w koronie”. To jedno z wielu wydarzeń przygotowanych w ramach tegorocznego Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka, który już w piątek rozpocznie się w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Górnicze święto potrwa do niedzieli.

Bezpłatny pokaz filmu „Perła w koronie” i spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem zaplanowano w sobotę 2 grudnia o godzinie 17.oo w sali tanecznej w budynku Łaźni na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu.

Łukaszewicz to aktor filmowy i teatralny, ale także działacz kulturalny i społeczny. Pojawił się w kilkudziesięciu produkcjach, a na swoim koncie ma między innymi Nagrodę imienia Zbyszka Cybulskiego za wybitne osiągnięcia aktorskie.

Wybór „Perły w koronie” nie jest przypadkowy. Produkcja wyreżyserowana przez Kazimierza Kutza opowiada o górnikach, a dokładnie o górnikach strajkujących przeciwko zamknięciu należącej do niemieckich przedsiębiorców kopalni węgla kamiennego w polskiej części Górnego Śląska w latach trzydziestych ubiegłego wieku.

Po bezpłatnym seansie będzie można porozmawiać ze znanym i uznanym aktorem czy zdobyć autograf.

Pełen program wydarzeń przygotowanych w ramach tegorocznego Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka, organizowanego przez Starą Kopalnie w Wałbrzychu znajduje się na www.starakopalnia.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

6
33%
Cieszy
1
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
10
56%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group