Niedziela, 17 października
Imieniny: Małgorzaty, Wiktora
Czytających: 2902
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Alicja Młodecka kończy pracę w BWA

Czwartek, 27 grudnia 2018, 10:47
Aktualizacja: 13:31
Autor: PAW
Wałbrzych: Alicja Młodecka kończy pracę w BWA
Fot. red
Alicja Młodecka, wieloletnia szefowa Biura Wystaw Artystycznych w Wałbrzychu, kończy pracę w tejże instytucji.

- Alicja Młodecka kończy swoją misję - mówi prezydent Roman Szełemej. - Przybliżała nam przez te lata kulturę najwyższych lotów. To była wieloletnia, owocna praca na rzecz wałbrzyskiej kultury. Chcemy nadać BWA nowy impuls, ale oczywiście liczymy na współpracę i cenne wskazówki Alicji Młodeckiej.

Alicja Młodecka jest z zawodu historykiem sztuki. We wrześniu 1982 roku została powołana na stanowisko dyrektora Biura Wystaw Artystycznych. Galeria prezentuje obrazy w Zamku Książ oraz w siedzibie przy ulicy Słowackiego. Dzięki staraniom dyrektor Alicji Młodeckiej udało się w Wałbrzychu zorganizować pokazy dzieł wielu znakomitych twórców. W przeszłości Alicja Młodecka dostała medal „Mickiewicz-Puszkin” za rozwijanie współpracy kulturalnej Polski ze Wschodem. Otrzymała również tytuł „Zasłużony dla województwa dolnośląskiego”.
- Dla mnie praca w BWA to była misja i służba publiczna – mówi Alicja Młodecka. - Przepracowalam dla kultury wałbrzyskiej kilkadziesiąt lat i starałam się przyczynić do jej rozwoju.

Na początku lutego prawdopodobnie odbędzie się benefis, podczas którego zostanie zaprezentowany dorobek BWA i oczywiście dokonania Alicji Młodeckiej.

Twoja reakcja na artykuł?

13
59%
Cieszy
1
5%
Hahaha
5
23%
Nudzi
2
9%
Smuci
0
0%
Złości
1
5%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group