Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 3329
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Alkomat ogólnie dostępny

Niedziela, 5 maja 2024, 6:31
Aktualizacja: 9:21
Autor: red
Wałbrzych: Alkomat ogólnie dostępny
Fot. KMP Wałbrzych
Przypominamy, że w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz na dwóch wałbrzyskich komisariatach są ogólnodostępne samoobsługowe alkomaty. Każdy może przyjść do jednostki i sprawdzić zawartość alkoholu w organizmie. Warto skorzystać z tego urządzenia, zwłaszcza w przypadku, gdy nie jesteśmy pewni czy już możemy wsiąść za kierownicę.

W budynku Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przy ul. Mazowieckiej 2, na Komisariacie Policji I w Wałbrzychu przy ul. Łączyńskiego 34 w Szczawnie-Zdroju oraz na Komisariacie Policji II w Wałbrzychu przy ul. Psie Pole 7 znajdują się ogólnodostępne samoobsługowe alkomaty. Każdy może skorzystać i sprawdzić zawartość alkoholu w organizmie. Warto przyjść do jednostki i sprawdzić swój stan trzeźwości, zwłaszcza w przypadku, gdy nie jesteśmy pewni, czy już możemy wsiąść za kierownicę.

Jak wykonać badanie alkomatem? Obsługa alkomatu jest bardzo prosta. Nie wymaga udziału policjanta, a tuż nad nim umieszczona jest instrukcja obsługi tego sprzętu. Wystarczy pobrać jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w miejscu do tego przeznaczonym. Następnie trzeba wdmuchnąć przez nią powietrze, aż do momentu wyłączenia się sygnału dźwiękowego i odczytać wynik, dzięki któremu będzie wiadomo, czy możemy już prowadzić pojazd.

Jeśli alkomat podczas badania wykaże wynik od 0,2‰ do 0,5‰ alkoholu w organizmie, wówczas kierujący prowadzący samochód znajduje się „w stanie po użyciu alkoholu” i dopuszcza się wykroczenia określonego w art. 87§1 KW. Jeśli natomiast alkomat wykaże wynik wyższy niż 0,5‰ alkoholu w organizmie, to stan kierowcy określany jest jako „nietrzeźwy”, a kierowca, który kieruje pojazdem z takim stężeniem alkoholu dopuszcza się przestępstwa określonego w art. 178a§1 KK.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group