Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5441
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ambitne Nowe Miasto

Środa, 5 lutego 2020, 16:49
Aktualizacja: 16:57
Autor: PAW
Wałbrzych: Ambitne Nowe Miasto
Fot. archiwum
Prezes klubu Górnik Nowe Miasto Wałbrzych Sebastian Raciniewski pokusił się o podsumowanie roku 2019 względem własnego klubu.

"Nasz klub uzyskał najlepszy wynik sportowy w Wałbrzychu w następujących kategoriach wiekowych: senior, junior młodszy, trampkarz, młodzik, młodzik młodszy, orlik. Klub mimo skromnych finansów pokazał, że poprzez usystematyzowaną pracę, dokładnie nakreślone plany i cele oraz włożone serce można zrobić bardzo dużo. W tym miejscu muszę wszystkim bardzo nisko się pokłonić i podziękować: zawodnikom, rodzicom, trenerom, kibicom i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy bezinteresownie nas wspierają. To dzięki Wam jesteśmy dzisiaj w tym miejscu, a zapewniam Was, że „autobus” dopiero się rozpędza.

Kolejnym dowodem na to jest otrzymany przez nasz klub w grudniu 2019 roku SREBRNY CERTYFIKAT nadany przez Polski Związek Piłki Nożnej. W tym miejscu warto zaznaczyć w jak elitarnym gronie znalazł się nasz klub i nasze miasto. W województwie dolnośląskim nadano 5 złotych certyfikatów, 5 srebrnych i 18 brązowych, a klubów szkolących młodzież na Dolnym Śląsku jest kilkaset.

Bycie numerem 1 jeden w mieście to tylko jeden z etapów. Najbliższe cele to cały czas rozbudowywanie piramidy szkoleniowej wśród najmłodszych, wywalczenie w przeciągu półtora roku Centralnej Ligi Juniorów! oraz naturalne wywalczenie w przeciągu 3-4 sezonów przez pierwszy zespół IV ligi.

Seniorzy pod wodzą trenera Wojciecha Błażyńskiego występują w klasie „A”. Na półmetku rozgrywek zajęli 4 miejsce z rekordowym dorobkiem 33 pkt. Wygrali wszystkie mecze derbowe zostawiając daleko z tyłu lokalnych rywali, czyli Górnika, Czarnych i Zagłębie Wałbrzych. Poniżej wyniki meczów derbowych.
GNM – Górnik Wałbrzych 4:2
Zagłębie Wałbrzych – GNM 0:3
GNM – Czarni Wałbrzych 2:0

Po bardzo dobrym początku przyszły kontuzje i kartki, dopiero w końcówce złapaliśmy równowagę, dlatego jak mówiłem wynik bardzo cieszy lecz apetyty mamy o wiele większe. Spokojnie mogło być 7-9 punktów więcej. Jak by nie patrzeć powyższe wyniki sprawiają, że jako jedyny wałbrzyski klub mamy realne szanse na włączenie się do walki o awans!"

Twoja reakcja na artykuł?

8
40%
Cieszy
1
5%
Hahaha
2
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
9
45%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group