Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 5542
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ambitne plany repertuarowe Teatru Dramatycznego

Środa, 17 stycznia 2018, 14:34
Aktualizacja: 18:18
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Ambitne plany repertuarowe Teatru Dramatycznego
Fot. Robert Bajek
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu w nowy rok wszedł z bardzo ambitnymi planami repertuarowymi, o których dzisiaj podczas konferencji prasowej mówili przedstawiciele teatru.

- Pracujemy w zespole 68-osobowym - tak jak to było do końca 2017 roku. Nasza dotacja, z żalem to mówię, nie zmieniła się i wynosi prawie cztery i pół miliona złotych. Miejmy nadzieję, że do końca roku zakończymy budżet na poziomie sześciu milionów. Już jesteśmy po pierwszych aplikacjach, skierowanych w stronę Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, bo chcielibyśmy raz na dwa lata organizować kolejne edycje projektu "Z ogniem w głowie", czyli pokazywanie współczesnej dramaturgii dla młodzieży. Ta aplikacja jest już od grudnia ulokowana w Fundacji. Przewidujemy, że w okolicach marca powinniśmy znać wyniki. Ulokowaliśmy także trzy wystąpienia w programach Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, próbując pozyskiwać środki na ten rok na działania w ramach Infrastruktury Kultury, w ramach wydarzeń takich jak "Fanaberie", które trochę inaczej będą przebiegały i na działania z promocji czytelnictwa - powiedziała Danuta Marosz - dyrektor Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu.

Oprócz aplikacji o dotację w Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej i Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wałbrzyski Teatr Dramatyczny planuje złożyć wnioski o dofinansowanie działalności artystycznej w 2018 roku również w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie, Instytucie Muzyki i Tańca, Narodowym Centrum Kultury i Instytucie Książki w Krakowie.

W roku 2018 w Teatrze Dramatycznym zaplanowano 7 premier. Będą to: "Sienkiewicz Superstar", "W góry i w morze", "Mauz", "Duchologia Polska", Trick Patryka", "Cierpienia młodego weterana" i "Mała Syrena". Nie jest wykluczona również ósma premiera, ale jej realizacja jest uzależniona od pozyskania środków ministerialnych. W tym roku zaplanowana jest również 3 edycja festiwalu "Z ogniem w głowie", 2 edycja projektu "Wczuj się - pracownia empatii", kolejny spektakl w szkole w ramach Konkursu im. J. Dormana, 2 edycja "TLeNu", Dzień Dziecka w teatrze, 3 Gala EDU, Szkoła Otwartych Rezydencji Teatralnych SZORT i nowy cykl: "Przedmioty teatralne", czyli teatralne lekcje matematyki, fizyki i geografii.

W planach jest również wielki program "Szaniawski na stulecie Niepodległości", przeniesienie spektaklu "Kiedy mój tata zmienił się w krzak" na scenę Szaniawskiego i Festiwal "Peryferie", czyli XVI edycja "Fanaberii", w nieco zmienionej formie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group