Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2169
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Andrzej Zibrow nie zrezygnuje

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 27 maja 2010, 20:35
Aktualizacja: Piątek, 28 maja 2010, 8:20
Autor: Sven
Andrzej Zibrow zapewnia, że nie zamierza rezygnować z walki o stanowisko Prezydenta Wałbrzycha
Fot. Krzysztof Żarkowski
W czwartek w jednej z wałbrzyskich restauracji konferencję prasową zorganizował Andrzej Zibrow. Spotkanie, na które przyszli nie tylko dziennikarze, ale także mieszkańcy Wałbrzycha trwało godzinę.

Dowiedzieliśmy się między innymi, że kontynuowane są prace nad projektem wykorzystania wałbrzyskiego węgla do celów energetycznych. W tej chwili opracowywane jest wstępne studium wykonalności. Poza tym Ministerstwo Gospodarki wykazało nie tylko zainteresowanie pomysłem, ale także popiera tę inicjatywę.

Innym wątkiem konferencji był Mo-bruk. Złożone jakiś czas temu do Prokuratora Generalnego przez Stowarzyszenie Aktywności „Obywatel” pismo o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Mo-bruk doczekało się odpowiedzi. Sprawę rozpatrzy Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu. Autorzy dokumentu chcieli, aby zrobiła to prokuratura z innego regionu Polski.

Optymistycznym akcentem tej sprawy jest fakt, że Marszałek Województwa, w którego gestii jest przedłużenie koncesji dla Mo-bruku, obiecał, że weźmie pod uwagę płynące z kilku źródeł informacje o rażących nieprawidłowościach na składowisku odpadów.

Analizując sytuację społeczna i polityczną w Wałbrzychu, Andrzej Zibrow zauważył, że z obecnie rządzącą miastem ekipą nie można się porozumieć w najprostszych sprawach. Jako przykład podał inicjatywę Stowarzyszenia dotyczącą upamiętnienia wałbrzyskich olimpijczyków. Do Miasta należało tylko wyznaczenie miejsca, w którym miała zawisnąć tablica. Nie zrobiono tego od pół roku.

Stwierdził też, że nie dziwi się lekceważeniu przez Ratusz inicjatyw obywatelskich, skoro w statucie miasta odmawia się obywatelom prawa do inicjatywy uchwałodawczej. Paragraf 20, punkt 2 mówi: „Inicjatywa uchwałodawcza przysługuje radnym, Komisjom Rady, Prezydentowi”. Dla porównania, np. w Warszawie obywatelom przysługuje w statucie takie prawo. Zibrow zapowiedział, że doprowadzi do zmiany tego punktu w statucie Wałbrzycha.

Na koniec zapowiedział, że nie zamierza wycofać się z rywalizacji o stanowisko Prezydenta Wałbrzycha.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Józek 28-05-2010 9:59
Pan Zibrow ma niezwykły talent do podpinania się pod cudze pomysły, dla przykładu wykorzystania wałbrzyskiego węgla. Chodzi tu o wykorzystanie autorskiego pomysłu niejakiego Grzegorza Wałowskiego, który od wielu lat trąbi o konieczności podziemnego procesowania wałbrzyskich pokładów w celach energetycznych. Natomiast pan kandydat Zibrow promuje pomysł jako swój. Oj nieładnie panie kandydacie - to plagiat i pasożytnictwo intelektualne, choć to tylko jeden z pomysłów na kampanię.
~morro 28-05-2010 10:34
co to za gabinet figur woskowych? Czy z tym gabinetem chce pan wygrac wybory panie Zibrow? A gdzie mlodzież?
~janek 28-05-2010 12:49
Zibrow cisnie sie na usta koncz wasc wstydu oszczedz, daj sobie na wstrzymanie chlopie, z kim ty chcesz wygrac te wybory za chwile zostaniesz z reka w nocniku, nikt nie bedzie cie powaznie traktowal, popatrz na te zdjecia
~leon 28-05-2010 13:18
Bezpartyjność p. Zibrowa jest tak oczywista i bezdyskusyjna jak dziewictwo Dody !!! Ten czerwony baron, któremu chwilowo urwało się czerwone koryto szuka alternatywy dla jeszcze większego wzbogacenia się... W Polsce następnym etapem w robieniu kasy po działalności gospodarczej jest przejście do polityki, gdzie można kręcić jeszcze lepsze i większe interesy !!! Wszystkim, którzy zamierzają na niego głosować gdyż ich zdaniem, ten kto jest bogaty, to jest mniej pazerny życzę zdrowego rozsądku bo mogą srogo się zawieść !!!
~ 28-05-2010 15:20
Statut Miasta Wałbrzycha, paragraf 20 ust 3 - inicjatywa mieszańców- czytamy Proszę Pana ale tylko to co nam pasuje, słyszymy to co chcemy. Z przywróceniem wydobycia węgla jest zapewne podobnie. A co ludziom w głowach namieszamy to nasze a naród wszystko kupi. Mam ndzieję, że jednak nie i wpisy poprzedników napawają mnie nadzieją. Statut Miasta 3. Mieszkańcy Wałbrzycha mogą składać do Rady wnioski o podjęcie uchwały na następujących zasadach: 1)Wniosek o podjęcie uchwały powinien zawierać uzasadnienie i musi być podpisany przez grupę mieszkańców w liczbie co najmniej 150 osób mających czynne prawa wyborcze, 2)Wniosek nie może dotyczyć projektów uchwał w sprawach zastrzeżonych do właściwości innych organów i podmiotów, 3)Rada uznając wniosek za zasadny zobowiązuje Prezydenta lub właściwą komisję rady do przygotowania projektu uchwały, z zachowaniem trybu i zasad określonych w ust. 4-7, 4)Projekt powinien być przedłożony Radzie do rozpatrzenia możliwie na najbliższej sesji po rozpatrzeniu wniosku.
~Gabinet Figur Woskowych 22-06-2010 22:24
Dziękujemy za wyróżnienie i zaliczenie nas do kategorii Gabinetu Figur Woskowych . Masz człowieku bardzo kulturalny rację bowiem to my bardzo dużo dobrego zrobiliśmy dla innych , dlatego można nas zaliczyć do Gabinetu Figur Woskowych. Jesteśmy bardzo dużą grupa i mieszkamy w Wałbrzychu i stanowimy 60 % mieszkańców Wałbrzycha. Czy Ci się to podoba czy nie to jesteśmy razem i za panem Andrzejem Zibrowem. Nie chcemy takiego prezydenta jak Piotr Kruczkowski i takich radnych którzy od 2002 roku nie potrafili dotrzeć do dokumentów związanych z utworzeniem Fundacji Wałbrzych 2000 i Wałbrzyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego . działali w ten sposób na naszą szkodę tj. rodzin lokatorów mieszkań zakładowych ZUG WAMAG SA i chcieli doprowadzić do przedawnienia oszustwa z lat 1996-1997 . Proponuję abyś swoim rodzicom i dziadkom tez zakomunikował iż należą do Gabinetu Figur Woskowych.
andrzej.zibrow 31-08-2010 19:01
Znowu w komentarzach ktoś myli inicjatywę uchwałodawczą z możliwością składania wniosków do Rady Miasta... To efekt dezinformacyjnej polityki niektórych urzędników miejskich. Pani Ewa Frąckowiak stwierdziła coś co jest niezgodne z prawdą a zwolennicy obecnego układu w ratuszu to bezmyślnie powtarzają. Paragraf 20 ust. 3 statutu miasta NIE MÓWI O INICJATYWIE UCHWAŁODAWCZEJ MIESZKAŃCÓW. Proszę aby wreszcie ktoś zaprzestał pisania tych kłamstw. Zresztą w dniu wczorajszym Rada Miasta w pełni zgodziła się ze mną co do konieczności nadania prawa inicjatywy uchwałodawczej mieszkańcom, więc mam nadzieję, że wszystkim którzy przez tygodnie powtarzali bzdury ostatecznie zamknie to usta.
andrzej.zibrow 31-08-2010 19:04
Co do komentarza niejakiego Józka: nigdy nie przypisywałem sobie autorskiego pomysłu kogokolwiek. Ani ja ani Pan Wałowski nie jesteśmy wynalazcami metody podziemnego procesowania węgla. Ja staram się ten pomysł promować w Wałbrzychu i to na pewno nie wbrew ale w zgodzie z Panem Wałowskim, którego cenię, chociaż nie wszystko co robi lub robił popieram.
andrzej.zibrow 31-08-2010 19:07
Do leona: nie jestem i nie byłem jak to określasz "czerwonym baronem". Nie jestem także osobą która posiada duży majątek. Wszystko co mam uzyskałem w sposób uczciwy i moja uczciwość często nie była na rękę różnym, którzy próbowali robić to o co Pan mnie w sposób bezpodstawny oskarża. Pana komentarz powinien zostać usunięty, gdyż przekroczył Pan granice dobrego smaku.
andrzej.zibrow 31-08-2010 19:11
Do morro: To akurat nie było spotkanie z młodzieżą a osoby przedstawione na zdjęciu to konkretna grupa mieszkańców. Nic panu do tego, że należą do takiej a nie innej grupy wiekowej. Pokazuje Pan zaskakujący brak szacunku dla innych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group