Kraj: Angelika Rubin w kadrze

Piątek, 2 sierpnia 2013, 12:45
Aktualizacja: 12:45
Piłkarka AZS PWSZ Wałbrzych Angelika Rubin uczestniczyła w zgrupowaniu reprezentacji Polski U–17 trenera Zbigniewa Witkowskiego.

Warto wiedzieć, że Angelika Rubin w Mistrzostwach Polski do lat 16 została królową strzelców ze zdobyczą 6 goli w 5 meczach.

Kadra Polski składa się z 26 zawodniczek. Z dotychczasowej reprezentacji U-17 odeszły wszystkie zawodniczki z rocznika 1996, które stały się kandydatkami do występów w reprezentacji Under 19. Powołane zawodniczki odbyły zgrupowanie szkoleniowe w Zawierciu. Podopieczne Zbigniewa Witkowskiego najpierw zremisowały z Mitechem Żywiec 2:2. Po pierwszej połowie Polki przegrywały 0:2, ale po zmianie stron do remisu doprowadziły Diana Maciaszczyk oraz Angelika Rubin.

W drugim meczu kontrolnym biało-czerwone rozgromiły Czarnych Sosnowiec 5:0. Bramki zdobywały: Paulina Dudek (7. minuta gry), Agnieszka Jędrzejewicz (28.), Aleksandra Lizoń (65. i 84.) oraz Dominika Grabowska (87.).

Od dziś kadra U-17 rywalizować będzie w eliminacjach I rundy Mistrzostw Europy, jakie odbędą się na boiskach Opolszczyzny od 2 do 7 sierpnia.