Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3661
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Anglicy pouczą wałbrzyską młodzież

Czwartek, 3 lutego 2011, 16:23
Aktualizacja: 16:23
Autor: Sven
W Wałbrzychu ponownie zagości czterech asystentów języka angielskiego. Ich pobyt związany jest z realizacją V edycji projektu pn. „Asystenci Języka Angielskiego z Wolverhampton” realizowanego we współpracy z Wolverhampton w ramach programu Leonardo Da Vinci.

Od 6 lutego czworo Anglików będzie pracować w sześciu wałbrzyskich szkołach:
David Wilkinson - Publiczne Gimnazjum nr 12 (ZS 1) – cały etat
James Blick - Publiczne Gimnazjum nr 13 (ZS 2) – cały etat
Natalie Wedderburn - Publiczne Gimnazjum nr 9 (ZSI) oraz Publiczne Gimnazjum nr 7 – po pół etatu
Jade Ledgister - Publiczne Gimnazjum nr 1 oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 – po pół etatu.

Historia współpracy ma już sześć lat. Na początku 2005 roku Miasto Wolverhampton zaprosiło Gminę Wałbrzych jako jednego z partnerów do uczestniczenia w projekcie „Asystenci języka angielskiego z Wolverhampton”.

W 2005 roku Wałbrzych został włączony do programu „Leonardo da Vinci”. Dzięki temu do naszego miasta przyjechali jeszcze w tym samym roku asystenci języka angielskiego. Do ich zadań należy wspomaganie nauczycieli w nauczaniu języka angielskiego w szkołach podstawowych i gimnazjach.

Wszyscy Asystenci posiadają odpowiednie przygotowanie i kwalifikacje poprzez uczestnictwo w szkoleniu w Wolverhampton, które było częścią projektu, przed ich przyjazdem do Polski. Projekt umożliwił młodym osobom z Anglii pracę w Polsce i zdobywanie nowych doświadczeń, a uczniom z wałbrzyskich szkół kontakt z „żywym” językiem angielskim. Ogółem w latach 2005 - 2009 w projekcie uczestniczyło 18 asystentów, którzy uczyli w wałbrzyskich gimnazjach i szkołach podstawowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group