Niedziela, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 4701
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Anna Zalewska odnosi się do sprawy obwodnicy i uchodźców

Środa, 21 października 2015, 13:04
Aktualizacja: Czwartek, 22 października 2015, 7:25
Autor: PAW
Wałbrzych: Anna Zalewska odnosi się do sprawy obwodnicy i uchodźców
Fot. PAW
Dziś na konferencji prasowej poseł Anna Zalewska odniosła się do kilku bardzo istotnych dla Wałbrzycha i jego mieszkańców kwestii.

- Porozumienie w sprawie obwodnicy, czym chwali się prezydent Roman Szełemej, to wyborcza mistyfikacja - mówi Anna Zalewska. – By taka obwodnica powstała trzeba mieć wkład własny, a Wałbrzych we wszelkich rankingach dotyczących zadłużenia zajmuje czołowe lokaty. Takie zadłużanie miasta zagraża finansom. RIO beztrosko akceptuje kolejne budżety Wałbrzycha, a sytuacja robi się dramatyczna. Wałbrzych nie ma jeszcze zagwarantowanych pieniędzy na budowę tej obwodnicy i dopiero będzie stawał do konkursu. Kolejne lata przy takim zadłużaniu Wałbrzycha będą bardzo trudne – trzeba wstrzymać beztroskie decyzje i dalsze zadłużanie, bo doprowadzi taka polityka do bankructwa.

Na ostatniej sesji o gotowości przyjęcia uchodźców mówił prezydent Roman Szełemej. Anna Zalewska również temu tematowi poświęciła kilka zdań.
- Z tego co wiem to prezydent już wskazał miejsca, gdzie ci uchodźcy mieliby zamieszkać, ale o lokalizację proszę pytać pana prezydenta – mówi posłanka. – Większość gmin w regionie jest przeciwna przyjmowaniu uchodźców, ale Wałbrzych wyraził taką gotowość. Komisja Europejska zapewnia, że na 1 uchodźcę przypadnie 6 tys. Euro, czyli około 24 tys. zł. Co więc mają w takiej sytuacji powiedzieć nasi bezrobotni, czy osoby zarabiające minimalne pensje?

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group