Środa, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 3197
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Anna Zalewska zabiera głos w sprawie „złotego pociągu”

Środa, 16 września 2015, 10:34
Aktualizacja: Czwartek, 17 września 2015, 15:35
Autor: PAW
Wałbrzych: Anna Zalewska zabiera głos w sprawie „złotego pociągu”
Fot. PAW
– Sprawę tego znaleziska trzeba jednoznacznie rozwiązać – mówi Anna Zalewska. – Trzeba być zdecydowanym i dążyć do rozwiązania tej tajemnicy, bo to kosztuje wszystkich za dużo emocji.

Sprawa „złotego pociągu” była jednym z tematów konferencji prasowej zorganizowanej przez posłankę PiS-u Annę Zalewską.
- Od pewnego czasu bawimy się tematem „złotego pociągu”, wszyscy pytają mnie o to znalezisko. Najwyższy czas, by podjąć konkretne kroki i podjąć działania i rozstrzygnąć, czy coś mamy czy też nie.

Zdaniem posłanki, to kolejny dowód na to, że Państwo funkcjonuje tylko teoretycznie, bowiem w każdym innym kraju taka sytuacja, że takie sensacyjne odkrycie nie zostało potwierdzone, a już pisze się o tym w mediach, a politycy wysyłają sprzeczne komunikaty, nie byłaby możliwa.
- Przez takie nieodpowiedzialne zachowanie osób rządzących tym krajem, zrobiło się niebezpiecznie. Wiele osób pojawiło się w naszym regionie i szukają one nowych znalezisk – mówi posłanka. – W efekcie do tragedii doszło w Świebodzicach, gdzie mężczyzna poszukujący skarbów w grobowcu poniósł śmierć. Dlatego wystąpiłam z zapytaniami do kilku ministerstw i chcę się dowiedzieć, jak Państwo zamierza tę sprawę rozwiązać i w jakim czasie, bo to wszystko trwa zdecydowanie zbyt długo. Sytuacja wreszcie powinna zostać uporządkowana.

Anna Zalewska powiedziała również, że dokładnie zapoznała się z dokumentami, jakie ma strona rządowa, a dotyczą znalezisk na naszym terenie i już w 1994 roku było zielone światło, by tych znalezisk szukać, jednak później sprawa przycichła. Teraz, zdaniem posłanki, nasz kraj powinien skorzystać z najnowocześniejszych metod poszukiwawczych i doprowadzić do rozwiązania tajemnicy „złotego pociągu”.

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group