Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1665
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Apel do polskiego duchowieństwa

Wiadomości: Kraj
Wtorek, 2 maja 2017, 10:41
Aktualizacja: 10:55
Autor: red
– Zdaję sobie sprawę, że część czytelników nie podzieli mego poglądu, ale może wywoła debatę, czy warto wspierać tych, którzy nie zawsze potrafią sprostać wyzwaniom przed jakim stanęli otrzymując mandat do rządzenia. Niektórzy z rządzących traktują politykę jako klucz do załatwiania sobie i najbliższym konfitur wynikających z posiadania władzy. Nie pisałbym tego Apelu gdyby nie wyraźne zaangażowanie się naszego Kościoła w kampanię po stronie jednej partii. Kościół powinien stać ponad politycznymi sporami i łączyć nas dla naszego wspólnego dobra. Mam nadzieję, że część duchownych zastanowi się, czy warto wspierać tych, którzy odeszli od wyborczych obietnic (nie wszystkich) i nie stanąć po stronie tych, którzy bronią demokracji oraz ideałów Sierpnia
1980 roku – mówi Marek Mikrut.

Apel do polskiego duchowieństwa

Drodzy Duchowni!

W dniu Święta Konstytucji 3 Maja we wszystkich kościołach w Polsce będziecie modlić się w intencji naszej Ojczyzny. Modlić się o pomyślność narodu , o bezpieczeństwo kraju, o jego rozwój gospodarczy i społeczny. Ale czy może się to zrealizować, kiedy na bezpieczeństwo państwa i jego obywateli, na jego wszechstronny rozwój posiada wpływ zły rząd- pełen aroganckich i dyspozycyjnych polityków? Taki rząd, który nie respektuje Konstytucji; zapisanego w niej trójpodziału władzy, niezawisłości sądów i wymiaru sprawiedliwości. Rząd powodujący legislacyjny paraliż, nie dbający o nasz wizerunek w świecie, o dobre relacje z sąsiadami. Rząd, który nie reaguje na agresje wobec myślących inaczej . Rząd, który toleruje nacjonalizm, antysemityzm, homofobię i ogranicza wolność osobistą obywateli. Taki rząd, który bezprawnie ingeruje we własność prywatną rolników, oraz wewnętrzne sumienia kobiet dotyczące prokreacji. Czy zatem możemy być dumni z naszej pani Premier, lekceważącej głos wielu instytucji Unii Europejskiej, patrzących z troską na negatywne zmiany w Polsce? Czy możemy być zadowoleni z prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości , który stoi po stronie nacjonalistów a nie obrońców wolności i demokracji, który ułaskawia swoich partyjnych kolegów w imię interesu PiS? Czy mamy ciągle wstydzić się za ministra spraw zagranicznych ośmieszającego Polskę swoją arogancją i niekompetencją na arenie międzynarodowej? Czy mamy patrzeć jak minister A. Maciarewicz z każdym dniem niszczy dobry wizerunek Wojska Polskiego ? Jak zmusza do odejścia najbardziej doświadczonych i kompetentnych generałów i oficerów różnego stopnia obniżając morale żołnierzy i skuteczność bojową naszego wojska? Czy możemy być dumni z marszałka sejmu- drugiej co do ważności osoby w państwie - dławiącego głos sejmowej opozycji i psującego dobre obyczaje parlamentarne?

Apeluję więc do Episkopatu Polski, do wszystkich duchownych Kościoła Rzymskokatolickiego, by pomodlili się w intencji rządu Beaty Szydło i podległych mu organów władzy, po to, by zawrócili z drogi szkodzącej Polsce! By nie szli drogą zawłaszczania państwa przez partyjną nomenklaturę i jej rodziny. By wrócili na dobrą drogę - drogę demokracji. Aby język pogardy, nienawiści i poczucia wyższości tych, którzy mają władzę, nie dzielił społeczeństwa na lepszy o gorszy sort! By rządzący Polską bronili ideałów Sierpnia 1980 roku i dorobku demokratycznie wybranego rządu Tadeusza Mazowieckiego oraz jego następców. By pamiętali o maksymie prof. Wł. Bartoszewskiego, że „Warto być przyzwoitym, choć nie zawsze się to opłaca”.

Oczekuję od Episkopatu Polski i pozostałych duchownych naszego Kościoła stanięcia po stronie tych, którzy bronią zdobyczy Sierpnia 1980 r. Oczekuję odcięcia się od wykorzystujących Katastrofę Smoleńską 2010 r. do zbijania politycznego kapitału. A wtedy, i tylko wtedy, pomyślność drogiej Wam Ojczyzny zostanie zapewniona.

Marek Mikrut

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz

~Polewa z leminga 2-05-2017 11:17
Co to dziennikarze Walbrzyszka juz manifesty polityczne pisza? Ja pierdziele, gosciu przestan cpac TVN. A tak Kosciol wspiera PIS: https://www.youtube.com/watch?v=dD_PS0rzBio Sadzisz sasme ogolniki, zero faktow. Udowodnie ci klamstwo w kazdej materii w ktorej sie wypowiedziales jak echo TVNu. Czy ty przez kilka dni zbierales smsy od Partii PO z przekazem dnia i przelales je na Walbrzyszek? Broniles z Tuskiem i TW Bolkiem idealow Sierpnia podczas Nocnej Zmiany?
~Polewa z leminga 2-05-2017 11:23
Zalecam mniej TVNu Marku. Wybierz temat, jaki chcesz, bo poleciales po calosci z hejtem. Wejdziemy w szczegoly twojej manipulacji i propagandy. Wybierz temat udowodnie ci ze sie mylisz. Mozesz wybrac jaki chcesz i w ktorym czujesz sie mocny. Udowodnie ci jak bardzo jestes zmanipulowany. Starczy odwagi? Dobre to jest: "oraz wewnętrzne sumienia kobiet dotyczące prokreacji." Zakaz aborcji na zyczenie, to wedlug ciebie wcinanie sie w prokreacje? Przepraszam czy moge poprosic o wiek i wyksztalcenie. Ciezko mi uwierzyc ze cos takiego moglo wyjsc spod piora dojrzalego i wyksztaconego mezczyzny. Naprawde. I chcetnie to udowodnie, tylko czy starczy odwagi.
~mini 2-05-2017 11:36
Świetna manipulacja. Brawo!
~Moro 2-05-2017 12:01
Nuda.
~benkmen 2-05-2017 12:08
Łamaczy obietnic wyborczych KrK wspiera duchowo tylko w konfesjonale. POważne to wsparcie. ;-)
~~~~!! 2-05-2017 12:46
A to ci apelant KODziarz.
~Polewa 2-05-2017 13:14
Polecam przeczytan ten apel podczas katolickiej, chrzescijanskiej tradycji blokowania grobow, lub podczas zaklocania miesiecznic. Jak dobrze zagadacie, to i aktorzy z teatru dramatycznego tez pomoga.
JanoJanusz 2-05-2017 13:20
I kogo ten bełkot ma przekonać i do czego autor dązy
~sceptyk 2-05-2017 13:24
A kim takim jest pan Marek Mikrut, że jego odezwa jest cytowana ? Jeśli ktoś z umownie nazwijmy to środowiska KOD śmie zarzucać odejście od ideałów sierpnia 80 komukolwiek, to już stanowi zaprzeczenie. Towarzystwo, które notorycznie mija się z prawdą, w tym prawdą historyczną nie może strofować innych zarzucając im swoje własne winy i przywary. A co z protestującymi agentami SB i MO ? To też ludzie etosu sierpnia ? Przypomnijmy też sobie "złote lata" demokracji za czasu rządów PO-PSL i rzekomą wolność słowa. To taka sama prawda jak prawdziwy jest (z całym szacunkiem do zmarłych) rzekomy tytuł profesorski Władysława Bartoszewskiego - pomimo nie ukończenia studiów wyższych.
~Realista 2-05-2017 13:50
Naiwne teksty dla maluczkich !! Od czasów starożytnych - sięgając pamięcią do lat przed urodzeniem Chrystusa az do czasów dzisiejszych każda władza przekupywała i będzie przekupywać aby zjednać sobie zwolenników i przedłożyć maksymalnie swoją reelekcję !! Tak było i jest i będzie bo to podstawowy fundament POLITYKI. A święto 3 Maja to wielu nie wie że to był początek końca Rzeczypospolitej. I ten rozbiór trwa do dzis. Amen
~Polewa z leminga 2-05-2017 14:01
Wolnosc slowa za PO: zmiana redakcji RP pod smietnikiem. Wjazd sluzb Specjalnych do redakcji wprost i wyrywanie redaktorowi na oczach widzow laptopa. Interwencje Kulczyka u Merkel, bo jeden z dziennikow, bodajrze Fakt stal sie za bardzo antyPO, slychac o tym na tasmach prawdy. Po wygranej Dudy w wyborach prezydenckich TVP pod rzadami PO, zrezygnowalo z reprezentanta prezydenta z programow publicystycznych, w zamian wstawili reprezentanta partii poza sejmowej SLD lub Razem. Inwigilacja dziennikarzy. Marek chyba chce powrotu do wolnosci slowa? Kaczynski by sie chyba ucieszyl. Na wasze szczescie Kaczynski to nie Tusk.
~pytacz 2-05-2017 16:36
Mój sąsiad ględzi to samo i czemu nikt go nie wydrukuje? Co to w ogóle za frędzel pisał ten manifest?
~benkmen 2-05-2017 17:37
~pytacz- to po to, aby każdą koloratkę urydzykowić ....finansowo, bo ciągle "mają potrzeby". ;-)
idler73 2-05-2017 18:31
Ciekawe, ale bezwartościowe. Po za tym, dlaczego pisowskie szambo mierzy swoją miarką innych ? Niedojdy pisowskie nie wiedzą, że istnieje coś takiego jak myślenie samodzielne, niezależne od TVN czy grafomanów Karnowskich ? Co do kleru. Wypowiedzieć, lub w najlepszym przypadku renegocjować konkordat, karać bezwzględnie za sianie nienawiści i rozsiewanie kretynizmów, natychmiastowo karać każdego sukienkowego pedofila i upubliczniać jego dane, każdego innego z resztą też. Opodatkować tą bandę nierobów, wprowadzić dobrowolny podatek kościelny i raz na zawsze odciąć ich od jakichkolwiek wpływów na rząd.
~kalibra 2-05-2017 19:23
polewa, jak tylko tytuł przeczytałeś, że chodzi o kościół i segregację plebsu, to ci się pisanie włączyło. Czytasz gościa niedzielnego?
~a fe kłamco 2-05-2017 19:25
Mikrut to kłamca odwraca kota ogonem
57jurand 2-05-2017 19:46
Nawet nazwy tej sekty nie umieją poprawnie napisać pataszony jedne.Zapisać sobie po sto razy to moze zapamiętacie. Kościół rzymskokatolicki w skrócie Krk . że tez ateista musi wam to tłumaczyć .Atak na marginesie ,pytacz oglądałeś w tv tego katolickiego złodzieja co to wpierw się pomodlił a potem z kumplem kroił skarbonkę kościelną, ale beka ha ha.
~pytacz 2-05-2017 20:16
Lepszy złodziej w koloratce niż czerwony złodziej. Ten drugi nigdy nie nasycony i pluje na Polaka, czyż nie? Idler, możesz sobie chcieć, to nie kosztuje i nie jest karalne, hehehe Przyjdą muslimy to zatęskinicie za katabasami, czerwone parówy.
~benkmen 2-05-2017 20:52
| ~pytacz Targowica -sprawką czerwonych???
~antypisek 2-05-2017 21:37
Pan Mikrut ma 100 racji i dobry ,ale mało realny pomysł! Kler wtrąca się do wszystkiego ale z nadania PIS-u, bo inaczej kurek z kasą im przykręca a pracy kler boi się bardziej niż diabeł święconej wody!
~Asia 2-05-2017 22:18
Nie ma górnika !
~Borys 3-05-2017 1:20
Srali muchy bedzie wiosna
~pytacz 3-05-2017 10:52
Zależy która.Wszytkie Targowice po 1944r są sprawką czerwonych zwyrodnialców. Te poprzednie były sprawką ówczesnych euroentuzjastów, równie naiwnych jak ci dzisiejsi. Jak Komisja UE się wtrąca do wszystkiego i każe banany prostować to wam bardziej odpowiada gamonie?
~Polewa 3-05-2017 11:07
idler: tak jest rzad musi byc niezalezny!! Tak jest!! Odciac rzad od obcych wplywow!! Tak jest!! Odciac rzad od wplywu Kosciola!! Tak jest!! Bo najwaznijsze jest by rzad byl niezalezny!! tak jest!! Zatem odciac rzad od presji Brukseli!! Tak ...ekhm... ze co!!?? Niezaleznosc to niezaleznosc czy nie?
~Polewa z leminga 3-05-2017 11:10
jurand: ja widzialem zlodzieja, ale podczas puczu w sejmie. Jak pod nieobecnosc poslow PISu, posel PO Nitras zwany z kolegami grzebal w prywatnych rzeczach poslow PIS. Na sali sejmowej!!! Czujesz to!!! WIdziales?? I jak to ocenisz? On moze bo z PO pewnie, a takich jak on, tacy jak ty nie krytykuja. Moga ci nawet nasrac na klate i tak nie piskniesz slowkiem.
~Onet.. 3-05-2017 11:47
Popieram i podzielam poglądy Pana Marka, rozum i prawda zwycięży. PiS nie jest dany Polsce na zawsze
~Jerzy Jacek Pilchowski 3-05-2017 12:35
No i następnie ludzie się dziwią, ze JK mów i gorszym sorcie Polaków. - Ten tekst jest świetnym przykładem na to w jaki sposób myśli prymitywna postkomunistyczna hołota.
57jurand 3-05-2017 19:10
Polewa z leminga> Czy brał czy nie brał nikt do końca tego nie widział.Jedno na pewno jest pewne ,że to przedstawiciel tych 94 proc. nominalnych katolików zamieszkujących tę krainę dla niepoznaki zwaną Polską a nie Klechistan.
~pytacz 3-05-2017 22:17
Czy dla nas lepszy klechistan czy emirat polski, jurand?
~Polewa z leminga 4-05-2017 10:39
Nie wiem, czy bral czy nie bral. Napewno szperal, grzebal i czegos szukal w nie swoich rzeczach, w rzeczach kolegow z pracy. Moze nie znalazl nic cennego, bo to byly kurtki i teczki poslow PIS a nie PO, a tam zawsze jakis zloty zegarek byl by.
~HAZAEL 4-05-2017 11:26
Bzdurny apel. Rządzący z PiSu mają Polską rację stanu w dup...ie. Dla nich najważniejsze jest jak to mówił plastikowy Andrzej vel stróż od nart "dojną ojczyznę zwróć nam Panie".
~Polewa z leminga 4-05-2017 12:14
Hazeal: jak widac przerastaja starca proste pytanie od mloego patrioty. To tylko swiadczy, ze czas odejsc.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group