Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 4395
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Apel o pomoc

Poniedziałek, 10 października 2022, 8:37
Aktualizacja: 12:08
Autor: red
Wałbrzych: Apel o pomoc
Fot. użyczone
Zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci z Ukrainy. Dary trafią do Borysławia, gdzie są uczniowie z terenów objętych wojną.

Do końca października potrwa zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci, które znalazły schronienie w Borysławiu, mieście partnerskim Wałbrzycha. To uczniowie, którzy przyjechali tam z terenów objętych wojną. W Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Piaskowej Górze i w Starej Kopalni zbieramy nowe przybory szkolne. Potrzebne są także nowe ubrania zimowe.

Dary trafią do Borysławia, gdzie przebywa spora grupa dzieci z objętych wojną terenów Ukrainy. Maluchy potrzebują nie tylko przyborów szkolnych, ale także ciepłego, zimowego ubrania.

- Co ważne, prosimy o przekazywanie nowych rzeczy. Mogą to być zeszyty, kredki, długopisy czy bloki rysunkowe. Wszystkie te artykuły, które powinny znaleźć się w wyprawce szkolnej. Prosimy nie kupować kilku różnych produktów. Lepiej kupić na przykład dziesięć takich samych zeszytów i je przekazać, niż kilka różnych artykułów – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Zbiórka prowadzona jest w obu siedzibach Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, co oznacza, że dary można zostawić zarówno w siedzibie na Piaskowej Górze przy ulicy Władysława Broniewskiego, jak i w siedzibie na terenie Starej Kopalni.

Wyprawki trafią do tych uczniów, którzy znaleźli schronienie w Borysławiu. To miasto partnerskie Wałbrzycha, któremu już kilkukrotnie spieszyliśmy z pomocą. W minionych tygodniach w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na specjalnych warsztatach gościliśmy także młodzież pochodzącą właśnie z Borysławia.

- Liczymy, że kolejny raz mieszkańcy Wałbrzycha okażą serce i przede wszystkim sprawią, że na twarzach najmłodszych mieszkańców Borysławia pojawią się uśmiechy – dodaje Jarosław Buzarewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
20%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
60%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group