Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 5654
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Apel Wiceministra do Prezydenta

Czwartek, 21 września 2023, 10:31
Aktualizacja: 10:36
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Apel Wiceministra do Prezydenta
Fot. archiwum
Dlaczego Prezydent Roman Szełemej oskarża rząd o blokowanie KPO, co ma być przyczyną braku środków na przebudowę tej drogi?
- Rząd Prawo i Sprawiedliwość stworzył wiele programów wsparcia dla samorządów, takich jak Program Inwestycji Strategicznych Polski Ład z dofinansowaniem na poziomie 98%, czy Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg z 80% dofinansowania zadań. Do tego należy dodać Regionalny Program Operacyjny dla Dolnego Śląska. Ze wszystkich tych programów Gmina Miasto Wałbrzych mogła uzyskać środki na przebudowę ulicy Ogrodowej w Wałbrzychu - mówi Wiceminister Klimatu i Środowiska Ireneusz Zyska.

Poseł Zyska podkreśla, że w KPO nie ma indykatywnej listy projektów. Ulica Ogrodowa nie została nawet zgłoszona.

- Zatem, o co chodzi? Dlaczego Prezydent Wałbrzycha, za publiczne pieniądze, wprowadza mieszkańców w błąd, publikując nieprawdziwe informacje? - pyta poseł Zyska. - Przykład idzie z góry. Donald Tusk stosuje kłamstwo i populizm na użytek polityczny. Jego śladem idą osoby ze środowiska Platformy Obywatelskiej, w tym niestety, nad czym ubolewam, Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Apeluję o uczciwość i prawdę w dyskusji publicznej, zwłaszcza o rzetelną informację kierowaną do mieszkańców. Oni na to zasługują! Trzymajmy się więc faktów. Co do KPO, to proszę zapytać europosłów z Platformy Obywatelskiej, jak głosowali w sprawie uruchomienia środków dla Polski w Parlamencie Europejskim?

Twoja reakcja na artykuł?

54
45%
Cieszy
26
21%
Hahaha
4
3%
Nudzi
2
2%
Smuci
12
10%
Złości
23
19%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (100)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group