Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 5727
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Apelują o dofinansowanie do In Vitro

Czwartek, 22 lipca 2021, 6:48
Aktualizacja: 8:23
Autor: red
Wałbrzych: Apelują o dofinansowanie do In Vitro
Fot. użyczone
Stowarzyszenie In Vitro Bez Granic wystąpiło z petycją w sprawie dofinansowań do In Vitro dla mieszkańców Wałbrzycha.

"W odpowiedzi na prośby mieszkańców miasta oraz gminy Wałbrzych zwracamy się z oficjalną prośbą do Prezydenta Miasta oraz wszystkich osób decyzyjnych o możliwość dofinansowania do procedur zapłodnienia pozaustrojowego (In Vitro). W Polsce około 1.5mln par zmaga się z problemem niepłodności, statystyki wskazują, że 1/5 kobiet nie może zajść w ciążę w sposób naturalny z różnych przyczyn. Rodzicielstwo jest jednym z ważniejszych elementów w życiu społecznym, niestety od 2016 roku rządowe dofinansowanie do In Vitro zostało wycofane, a osoby zmagające się z niepłodnością pozostawione bez pomocy, koszt pełnej procedury bardzo często jest przeszkodą na drodze do upragnionego rodzicielstwa.

Bezpieczeństwo oraz skuteczność In Vitro została potwierdzona wieloma badaniami, a dofinansowanie do procedury spowoduje obniżenie liczby par bezdzietnych oraz osiągnięcie poprawy demograficznej. Droga przez niepłodność dla każdego z Państwa mieszkańców jest niezmiernie trudna, a taka forma pomocy pozwoli rodzinom mieć równe szanse w dostępie do leczenia bez względu na sytuację materialną.

Coraz więcej miast wprowadza niniejsze programy, które są ogromną pomocą dla osób cierpiących na niepłodność, które z powodu wieloletniego leczenia mają nadszarpnięty budżet, niektórych zwyczajnie nie stać na leczenie.

Mając na uwadze powyższe proszę o pozytywne rozpatrzenie naszej petycji - dla Państwa mieszkańców to ogromna nadzieja na wsparcie w ich ciężkiej drodze do rodzicielstwa. Nie ma nic ważniejszego niż pomoc dla mieszkańców w spełnieniu ich największego pragnienia".

Twoja reakcja na artykuł?

4
21%
Cieszy
11
58%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group