Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 2872
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Archiwum państwowe po dawnym areszcie?

Piątek, 28 czerwca 2019, 13:34
Aktualizacja: 14:19
Autor: PAW
Wałbrzych: Archiwum państwowe po dawnym areszcie?
Fot. red
Podczas wczorajszej sesji rady miasta, prezydent Roman Szełemej wspomniał, że pojawiła się nowa koncepcja zagospodarowania budynku po byłym areszcie śledczym.

Przypomnijmy, że po likwidacji aresztu śledczego, obiekt ten pozostaje opustoszały. Wszystko wskazywało na to, że znajdzie tu swoją siedzibę batalion Wojsk Obrony Terytorialnej. Jednak ostatecznie wojska będą stacjonować w Wałbrzychu, ale w obiektach na ulicy Internatowej. Budynek na ulicy Słowackiego więc pozostaje pusty, a w ostatnich miesiącach był miejscem kręcenia teledysków, scen filmowych czy też miejscem przeprowadzania ćwiczeń przez służby ratownicze.
- Spotkałem się z Danutą Kowal, dyrektor Sądu Rejonowego w Wałbrzychu, właśnie w sprawie wykorzystania tego budynku. Pojawiła się koncepcja zagospodarowania nieruchomości na archiwum akt państwowych. Będziemy w tej sprawie prowadzili dalsze rozmowy - mówi Roman Szełemej.

Władze miasta nie kryją, że zależy im, by obiekt zyskał nowego gospodarza i był wykorzystywany, bowiem tylko taki scenariusz pozwoli uniknąć degradacji budynku stojącego w centrum miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

12
71%
Cieszy
1
6%
Hahaha
3
18%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group