Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 6795
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Areszt za kable

Niedziela, 20 marca 2022, 6:48
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Areszt za kable
Fot. KMP Wałbrzych
Trzymiesięczny tymczasowy areszt dla dwóch podejrzanych o kradzieże kabli telekomunikacyjnych na terenie Dolnego Śląska. Mężczyźni wpadli w ręce policjantów z Głuszycy oraz Wałbrzycha, po tym jak w miniony wtorek w nocy dokonali takiego właśnie przestępstwa w Jugowicach w gminie Walim.

Od pewnego czasu na terenie naszego powiatu policjanci co jakiś czas odnotowywali zgłoszenia o kradzieżach kabli telekomunikacyjnych, gdzie straty jednorazowo wynosiły od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy z Głuszycy czynności doprowadziły do wytypowania, jakim pojazdem mogą się poruszać sprawcy. Kiedy w miniony wtorek w nocy okazało się, że doszło do kolejnej awarii linii telefonicznej na dużym obszarze naszego powiatu, funkcjonariusze od razu wiedzieli, że złodzieje mogli pojawić się w naszym regionie.

Już po kilkudziesięciu minutach informacja potwierdziła się. Podejrzani wpadli samochodem dostawczym na terenie Olszyńca. Na widok jadącego za nimi radiowozu na sygnałach rozpoczęli ucieczkę pojazdem, by po kilkuset metrach porzucić go. Ostatecznie policjanci z Głuszycy po pościgu pieszym zatrzymali kierującego. Drugiemu ze sprawców udało się oddalić w nieznanym kierunku, ale został zatrzymany jeszcze tego samego dnia na terenie powiatu legnickiego przez funkcjonariuszy kryminalnych wałbrzyskiej komendy, którzy włączyli się do czynności przy tej sprawie.

Ostatecznie mundurowi ustalili, z której studzienki w Jugowicach podejrzani wykradli kable telekomunikacyjne. Zabezpieczyli na parkingu strzeżonym do celów procesowych pojazd sprawców, mienie pochodzące z kradzieży oraz narzędzia służące do popełnienia przestępstwa.

Dalsze czynności przeprowadzone przez głuszyckich oraz wałbrzyskich policjantów, w tym wykonane eksperymenty procesowe, pozwoliły na postawienie mężczyznom już teraz po kilkanaście zarzutów. Okazało się, że tylko w ciągu ostatniego miesiąca sześciokrotnie dokonali oni kradzieży kabli telekomunikacyjnych w Wałbrzychu, Głuszycy i Jugowicach. Dodatkowo przyznali się do kolejnych podobnych czynów na terenie powiatów legnickiego oraz jaworskiego. Jeden z nich odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Za popełnione przestępstwa mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8. 33 oraz 39-latek już trafili do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie. Dalsze postępowanie wykaże jaka była skala tego procederu.

Twoja reakcja na artykuł?

7
58%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
3
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group