Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 3299
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Arkadiusz Mucha w komisji rewizyjnej

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Piątek, 2 lutego 2018, 10:43
Aktualizacja: 14:01
Autor: PAW
Fot. red
Podczas ostatniej sesji rady powiatu wałbrzyskiego w porządku obrad znalazła się uchwała o uzupełnieniu składu komisji rewizyjnej, w której dotychczas zasiadał jedynie Bogusław Uchmanowicz, gdyż wcześniej z pracy w tejże komisji zrezygnowali Marek Tarnacki, Kamil Orpel, Andrzej Lipiński, Grzegorz Walczak.

Skład komisji został uzupełniony, bowiem chęć pracy w tej komisji zgłosił radny Arkadiusz Mucha, który został członkiem komisji. Zdaniem Marka Tarnackiego, ta uchwała jest niezgodna ze statutem, bowiem statut nie przewiduje funkcji wiceprzewodniczącego komisji rewizyjnej. Odmienną opinię wyraził wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski.
- W innych komisjach są wiceprzewodniczący i nie widzę przeciwwskazań, by w komisji rewizyjnej taka funkcja mogła istnieć - mówi wicestarosta.

Tymczasem kandydatura Arkadiusza Muchy wywołuje wiele kontrowersji.
- Mówimy podczas sesji o aktywności radnych, a to właśnie koalicja zgłasza do komisji rewizyjnej największego leniuszka w tej radzie – mówi Kamil Orpel. – Dla mnie to jest kupczenie radnymi, a nie mobilizowanie do pracy.

Arkadiusz Mucha nie pozostał dłużny na te ataki.
- Nie chodzi tu o pieniądze, bo nie dlatego zdecydowałem się na pracę w tej komisji – tłumaczy Mucha. – Nikt nie chciał w niej pracować, więc ja się zgodziłem. Ponadto jest pismo Wojewody mówiące o rozwiązaniu rady, jeśli nie będzie funkcjonować komisja rewizyjna i to był dla mnie argument, żeby ratować radę. PO cierpi przez jednego człowieka – przez Kamila Orpla. - Nie rozumiem, dlaczego pozostali radni z tego klubu chcą umierać za tego radnego.

PO chciało początkowo do składu tej komisji oddelegować Leonarda Górskiego, ale ten radny nie wyraził na to zgody.
- Nie chcę być utożsamiany z tym, że będę dostawał większą dietę – tłumaczy Górski.

Taką postawę mocno skrytykował Krzysztof Kwiatkowski.
- Teraz naprawdę widać, kto chce pracować na rzecz mieszkańców - mówi wicestarosta. - Klub radnych PO najpierw mówił, że desygnuje swojego kandydata do komisji rewizyjnej w momencie, kiedy PSL desygnuje swojego kandydata. Klub PSL zgłosił Arkadiusza Muchę, a klub PO nie dotrzymał słowa. Nie można was traktować poważnie.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~hbelfer 2-02-2018 14:39
No Muszka koledzy stają murem. Myśle że wybory powinny zrobić porządek z wami.!!!!
~Ja 2-02-2018 18:49
Brawo dla Muchy! A Kamil z PO niech idzie na Burmistrza
~Goryl 2-02-2018 18:55
Dobrze tym kłamcom z PO oni tylko koryta chcą u władzy zawsze kłamią.
~Tor 2-02-2018 19:53
Halo panie Michale a może ta różnice pieniążków która będziesz dostawał przekażesz na dobry cel jakaś fundację skoro nie o kasę chodzi a wybory niedługo to taki gest pasuje zrobić zwiększy szanse
~nowy burmistrz Jedliny 2-02-2018 20:25
Kamil O. nie może startowac na burmistrza Jedliny, bo pokrzyżuje kwiatkowe plany , do Jedliny wystawią Dorotę P.
~ 3-02-2018 7:56
Orpel to nieudacznik podobnie jak wierne klakierstwo jego tatusia , które tutaj szczeka😊 Wsadźcie sobie waszego MISIEWICZA w du..😉 Jesteście w mniejszości a normalni mieszkańcy Jedliny nie zagłosują na Orpla.
~do tego powyżej 3-02-2018 12:44
Jacek wiem ze się boisz ale juz przestań z tym szczekaniem bo nudny jesteś! Cztery lata mijają a tobie ciągle słoma z butów wystaje kandydat na Burmistrza musi mieć choć odrobinę kultury a ty co burku sobą reprezentujesz?
~Janosik 3-02-2018 12:45
Mucha na ... nie siada. Od razu wysoko mierzy .
~kleszcz 3-02-2018 14:06
taki facet to chamski przykład politycznej kariery
~do ~do tego powyżej 3-02-2018 15:33
Oj jak boli bo ktoś prawdę pisze o Orplu. Całe życie jedzie ten wasz bohater na nazwisku i partyjnych koneksjach tatusia, nawet wujcio Romek musiał go zatrudnić w Ratuszu...😂
~taka sobie 4-02-2018 17:01
A co już MUCHA skończył 3 letnie zwolnienie lekarskie, jest już zdrowy? Czy aby na pewno?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group