Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4009
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Asfalt nie dla Poniatowa

Wtorek, 17 grudnia 2019, 10:21
Aktualizacja: Czwartek, 19 grudnia 2019, 7:22
Autor: red
Wałbrzych: Asfalt nie dla Poniatowa
Fot. archiwum
Napisał do nas Wacław Kwieciński, znany w Wałbrzychu społecznik, którego niepokoi pewna sytuacja.

"Jako współautor zwycięskiego projektu Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego z dzielnicy Poniatów w roku 2017 mam prawo, a nawet obowiązek, wystąpić w imieniu mieszkańców naszej dzielnicy do radnych i władz miasta Wałbrzycha z zapytaniem dlaczego nasz projekt nie doczekał się jeszcze realizacji?

Przypomnę tylko, że w momencie pisania projektu była to droga szutrowa prowadząca do cmentarza. Niedługo później wystąpiłem z wnioskiem do Urzędu Miasta o nadanie tej drodze imienia Sybiraków. Dodam, że była to dotąd jedyna bezimienna wałbrzyska ulica prowadząca do cmentarza. W kwietniu 2019 roku wałbrzyscy radni uchwalili nadanie tej drodze nazwę Sybiraków. Cieszy nas ten fakt. Cierpliwie czekaliśmy w roku 2018. Następnie mija rok 2019, a nasz projekt nie jest realizowany. Wstępna wycena projektu już w 2017 roku na 66 tys. zł była nieznacznie niedoszacowana. Jak wiadomo ceny usług i materiałów idą w górę i na chwilę obecną wartość zadania pewnie się już podwoiła.
Pan Prezydent na spotkaniu z mieszkańcami zapewniał, że pieniądze są, tylko brak wykonawcy. Jak wiadomo z BIP nie było tych pieniędzy w zaplanowanym na 2019 rok w budżecie Miasta. Z informacji radnych wynika, że również nie zaplanowano realizacji tego projektu na 2020 rok.
Wiem, że obecnie trwa realizacja wielkiego projektu zachodniej obwodnicy, że trwają realizacje innych zwycięskich projektów już z 2018 roku. To dobrze. Chciałbym tylko przypomnieć radnym i gospodarzom miasta, że nasza dwutysięczna dzielnica, choć trochę na uboczu, nie powinna być zapominana, że nie wolno z ludźmi pstryknąć sobie piękne foto i dać im dyplom, ale szacunek nakazuje dotrzymać złożonej obietnicy.

Wciąż mam nadzieję i mieszkańcy Poniatowa również, że nasz projekt wkrótce doczeka się realizacji, a z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę władzom miasta i wszystkim mieszkańcom Wałbrzycha Wesołych Świąt".

Wacław Kwieciński

Twoja reakcja na artykuł?

19
66%
Cieszy
2
7%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
3
10%
Złości
3
10%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group