Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4768
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Asystenci osobiści

Piątek, 9 lipca 2021, 6:36
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Asystenci osobiści
Fot. Gmina Jedlina–Zdrój
Gmina Jedlina–Zdrój bierze udział w programie resortowym Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pn ,,Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej – edycja 2021.”

Burmistrz Miasta –Leszek Orpel podpisał z Wojewodą Dolnośląskim umowę na realizację programu. Wartość zadania wynosi 43 800,00 zł i stanowi 100% finansowania ze środków Funduszu Solidarnościowego. Łącznie z kosztami obsługi Gminie przekazana zostanie kwota 44 676,00zł. Realizatorem programu jest Ośrodek Pomocy Społecznej.

Głównym celem programu jest wprowadzenie usługi asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla:

a) dzieci do 16 r. ż z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami stałej lub długotrwałej opieki i pomocy innej osoby, związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji,

b) osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne do w/w.

Pierwsze informacje o Programie pojawiły się już styczniu i marcu na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej. Osoby zainteresowane składały akces przystąpienia do programu, co pozwoliło wyłonić 3 osoby niepełnosprawne do objęcia usługami. Realizacja program rozpoczęła się w czerwcu i potrwa do grudnia b.r.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group