Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 3695
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Autobus z dziećmi w rowie

Czwartek, 24 listopada 2022, 9:29
Aktualizacja: 11:10
Autor: red
REGION: Autobus z dziećmi w rowie
Fot. KMP Wałbrzych
Chwila nieuwagi za kierownicą, może mieć swoje poważne konsekwencje w postaci wypadku drogowego, a nawet katastrofy w ruchu lądowym. O tym właśnie przekonał się 59–letni kierowca autobusu, który wracał z ponad trzydzieściorgiem dziećmi z wycieczki szkolnej i wjechał kierowanym przez siebie autobusem do rowu.

W środę po godzinie 14:00 poruszający się autobusem 59-letni kierowca, w wyniku chwilowej nieuwagi, zjechał na pobocze, a następnie do przydrożnego rowu. W zdarzeniu udział brało trzydzieścioro czworo uczniów oraz czworo nauczycieli, którzy wracali z wycieczki do Sobieszowa. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a zdarzenie można było zakwalifikować jako kolizję drogową.

Przez kilka godzin na odcinku drogi Szczawno-Zdrój - Struga panowały utrudnienia. Potrzebna była pomoc Straży Pożarnej, która na czas akcji wyciągania pojazdu na jezdnię, zapewniła zastępczy autobus dla uczestników zdarzenia. Ostatecznie kierujący otrzymał mandat karny w kwocie 2 tysięcy złotych za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i 10 punktów karnych. Był trzeźwy.

Twoja reakcja na artykuł?

1
4%
Cieszy
1
4%
Hahaha
1
4%
Nudzi
3
13%
Smuci
7
30%
Złości
10
43%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group