• Wtorek, 20 sierpnia 2019
  • Godz. 16:05
  • Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława
  • Czytających: 3110
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Autobusy miejskie będą kursować nocą

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 29 września 2017, 12:47
Aktualizacja: 12:50
Autor: red
Fot. PAW
Dział Komunikacji Zbiorowej ZDKiUM informuje, że w odpowiedzi na liczne wnioski dotyczące uruchomienia komunikacji miejskiej w godzinach nocnych, od niedzieli 1 października zmianie ulegnie rozkład jazdy linii A.

Uruchomione zostaną dwa dodatkowe kursy we wszystkie dni tygodnia, które umożliwią dojazd na pierwszy kurs pociągu relacji: Wałbrzych – Wrocław, odjazd z Dworca Miasto o godz. 3:53 i powrót z ostatniego połączenia: Wrocław – Wałbrzych, przyjazd pociągu na Dworzec Miasto o godz. 0:21. Zmiana rozkładu jazdy ma charakter pilotażowy i potrwa do końca 2017 roku. W przypadku małego zainteresowania mieszkańców połączeniami w godzinach nocnych kursy z początkiem 2018 roku zostaną zlikwidowane, natomiast w przypadku stwierdzenia zainteresowania, kursy będą rozszerzane na inne linie w celu skomunikowania największych dzielnic miasta.

Szczegółowy rozkład jazdy na http://rozklad.zdkium.walbrzych.pl

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~ 29-09-2017 12:55
Tak płakali a zobaczy sie czy beda jeździc
~olo 29-09-2017 13:19
No tak - puścić autobus w środku nocy jak nikt nie będzie jeździł i powiedzieć że testy nie wypadły pomyślnie. A ze strefy po 23 jak kończy się pracę nie będzie autobusów. Nie będzie kursów, którymi by ktoś jeździł.
~ 29-09-2017 13:43
Ze Strefy, ze SZCZAWNA, z SOBIECINA - GDZIE TE NOCNE AUTOBUSY? SZUMNA NAZWA I TYLE...
~ks Sowa 29-09-2017 13:46
Dwa autobusy na jednej linii.. SZOK... Aby zamknac usta krytykom, w tym mnie... ROmek i PO zdecydowali ze bedzie tez klimatyzacja w autobusach. Z raci tego ze sezonletni sie skonczyl, wiec by dotrzymac obietnicy, klimatyzacja bedzie tylko na tych dwoch kursach nocnych. By potem nikt nie mowil, ze PO oszukuje ludzi... Rozumiem, tez ze jezeli nie bedzie zainteresowania autobusami nocnymi, to nocne kursy zostana wycofane, a wraz z nimi podwyzki cen biletow. Czy tak? Oczywiscie ze nie... akcja, by zamknac pyski ludziom... znow pozoranckie dzialania PRowe. Autobusy dla dzielnic Piaskowa i Podzamcze. Reszta plebsu niech sie goni.
~ks Sowa 29-09-2017 13:50
To tereaz jeszcze trzeba zadbac, by ludzie mieli skad wracac... a nie godzina 21 i Walbrzych piusty. Wroclaw wychodzi z domow o tych godzinach, an ulicach pelno ludzi, a tu... miasto wymarle, bo co tu mozna robic? Jakies konkrety dla mlodziezy? Dla tych studentow, co maja ty zaczac studiowac? po 20 latach rzadow PO, miasto jest wymarle, nie ma co sie oszukiwac. W imie hasle wyborczych PO: Nie boimy sie wziac odpowiedzialnosci za rzady... No to nadszedl czas, abyscie ta odpowiedzialnosc wzieli i spierdzielali... Bo juz dosc tego. Walbrzycha nie stac na kolejne 4 lata dlugow i wymierania i wyludniania.
~ks Sowa 29-09-2017 13:55
I nie w odpowiedzi na zapytania i apele, tylko jak sie mowi A, to sie robi B... jak sie obiecalo, to sie wykonuje, jakby nikt nie pytal, to byscie olali sprawe? Jak widac nigdy sie nie nauczycie szanowac ludzi i swoich slow.
~lol 29-09-2017 14:02
I tylko pod dworce? To od razu można z tego zrezygnować bo nikt nie będzie jeździł, jak raz jechałem takim nocnym pociągiem z wrocka w tygodniu, to jechało do W-cha kilka osób. To już równie dobrze ten autobus mógłby jeździć z jedliny do głuszycy. Podobne będzie zainteresowanie.
~ja wiem 29-09-2017 17:13
Ma być nocny autobus linii P, który będzie jeździł wokół Podzamcza Podwalem i Wieniawskiego :)
~pytacz 29-09-2017 18:54
Dlaczego gmina nie kupi busa w celu jazd nocnych lub nie zawrze stosownej umowy z przewoznikiem? Czy musi to być paliwożerny grzmot kilkudziesięcioosobowy?
~ 29-09-2017 20:46
Swoją drogą przydałaby się nocna linia z Poniatowa na Konradów przez Nowe Miasto
~do sowy 30-09-2017 9:30
Jaki ty gościu jesteś ułomny. Jak chcesz się bawić wieczorem to zapłać za taxi a nie na koszt mieszkańców chcesz jeździć autobusem. Autobusy nocne były potrzebne dla ludzi jadących do pracy i wracających z niej. Stary zamiast narzekać wyjedź do Wrocławia i tam pisz swoje dyrdymały a nie tu propagandę siejesz. Jak każdy ksiądz. Mówi co innego, robi co innego. Większych kłamców ludzie nie widzieli. Ale pod każdym postem jad, jad i jeszcze raz jad. Człowieku widać z daleka że śmierdzisz jedynie słuszną partią. Daje sobie rękę uciąć że jeszcze w pudełeczku trzymasz legitymację PZPR. Oni już nie wrócą :)
~ 30-09-2017 10:58
Wiemy ze od 1 pazdziernika niebedzie juz pogotowia ratunkowego chorzy beda przyjmowani na Szpitalu Górniczym czym tam dojada chorzy w nocy z innych stron Wałbrzycha
~Leszek 30-09-2017 11:04
Prawda, powinny podjeżdżać pod Szpital Górniczy.
~olo 30-09-2017 12:00
i jeszcze pod budynki policji , noclegowni dla bezdomnych pod galerię victoria autobus powinien jechać z gdyńskiej przez rusinów, nowe miasto pl. grunwaldzki wałbrzych miasto i stąd na biały kamień następnie szczawno pisaki i podzamek
~pytacz 30-09-2017 12:19
W czyim interesie jest utrudnianie wałbrzyszanom życia i wprowadzanie chaosu?
~ 30-09-2017 16:56
Nocne? Jakie to nocne? Kierowcy wydłużyli prace o 1 h a na drugim autobusie kierowca wyruszy o 1h wcześniej. Oszustwo. Jakie to nocne? Nocne to sa o 1.30, 2.00. 2.30. 3.00 .....
57jurand 30-09-2017 19:53
do s...pytacza ,na Ludowej były jakis czas temu 3 Autosany małe jednostki na małe linie , wlasnosć MZUK. Już dawno ich niema pojechały w Polskę .Gdzieś tam wożą ludzi. Może są do odkupienia?
~do 30-09-2017 16:56 | ~ | 1-10-2017 6:38
a gdzie Ty chcesz o 1:30, 2:00, 2.30 .... jeździć? taryfę weź normalni ludzie albo śpią albo są w pracy w tych godzinach

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group