Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 5832
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Autobusy pod kontrolą

Czwartek, 30 maja 2024, 6:41
Autor: red
Wałbrzych: Autobusy pod kontrolą
Fot. KMP Wałbrzych
Najbliższe tygodnie to czas wyjazdu dzieci i młodzieży na wycieczki szkolne, ale także na zielone szkoły. Zadbajmy więc o to, aby korzystać z w pełni sprawnych i bezpiecznych środków transportu. Przypominamy, że wałbrzyscy policjanci cały czas przeprowadzają kontrole autokarów i kierowców.

Organizatorzy wycieczek i wyjazdów dla dzieci oraz młodzieży dbają o ich bezpieczeństwo i zgłaszają potrzebę przeprowadzenia kontroli pojazdów. Wałbrzyscy policjanci systematycznie kontrolują autobusy, aby zapobiec ewentualnym zdarzeniom drogowym. Stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz wymagana dokumentacja muszą być bez zarzutów, aby autokar mógł wyruszyć z dziećmi na wycieczkę. Policjanci będą wnikliwie kontrolować stan techniczny pojazdów, zwracając uwagę na sprawne ogumienie, hamulce oraz oświetlenie.

Pamiętajmy, że kontrolę taką może zgłosić każdy, czy to rodzic czy opiekun wycieczki - najlepiej kilka dni wcześniej. Wystarczy zadzwonić do policjantów z konkretnej jednostki Policji.

Z uwagi na to, iż wyjazdy na wycieczki często są organizowane w tych samych godzinach porannych z różnych miejsc naszego miasta i powiatu wałbrzyskiego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu nie prowadzą stałego punktu kontroli autokarów.

Zgłoszenie w tym zakresie można wykonać osobiście w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu ul. Mazowiecka 2, pisemnie lub telefonicznie - dzwoniąc w godz. 7.30-15.30 do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu pod numerem telefonu 47 87 514 20 lub do oficera dyżurnego wałbrzyskiej komendy 47 87 513 60.

Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Wtedy mamy większą szansę uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Twoja reakcja na artykuł?

6
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
3
30%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group