Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 2566
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Awans bez barażu

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 8 czerwca 2020, 10:49
Autor: JAZ
Fot. red
Planowany na koniec czerwca dwumecz barażowy pomiędzy Apisem Jędrzychowice a Polonią Stal Świdnica, nie dojdzie do skutku. Czy problemem były wyłącznie problemy z otrzymaniem przez Apis licencji na grę w III lidze?

Ze sportowego punktu widzenia to mógł być mecz bardzo emocjonujący. Obie drużyny strzelały dużo bramek na własnym boisku. Obie prawie nie traciły goli. Polonia na wyjazdach radziła sobie już gorzej, ale nie przeszkadzało to snuć wniosków o świetnym widowisku sportowym.

Warunkiem przystąpienia do gry było jednak uzyskanie licencji na grę w III lidze. Z oczywistych powodów Polonia Stal Świdnica taką otrzymała. Niestety jej rywal z Jędrzychowic już nie. Zaczęły się domysły, że to sprawa nacisku osób trzecich. W innych teoriach spiskowych mówiono, że Apisowi się nie chce grać, by nie doznać kompromitacji podobnej do tej z potyczki z Foto Higieną Gać (1:7). Bez względu na to, co sądzi opinia publiczna, warto byłoby zastanowić się nad sposobem rozgrywania meczów barażowych.

Na dzień dzisiejszy wystarczy wygrać jedną z dwóch grup dolnośląskiej IV ligi i otrzymać licencję na grę na wyższym szczeblu rozgrywkowym. Wszystko fajnie, ale… Co w przypadku takiego rozwiązania jak to, które nas spotkało w tym sezonie? Może warto byłoby w takim przypadku do regulaminu dodać zapis o prawie przystąpienia do gry najwyżej sklasyfikowanych drużyn, które licencję otrzymają.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~JG 8-06-2020 11:46
Obiekt Apisu został zweryfikowany.Brakuje tam...prawie wszystkiego.Nie ma odpowiedniego ogrodzenia,odpowiedniej pojemności trybun czy szlaków komunikacyjnych.W realiach Opolszczyzny to klasa okręgowa.Wielka szkoda że to AKS miał takiego pecha i nie zagrał w barażach.Należy zmienić regulamin by takie awanse przy "zielonym stoliku" nie miały w przyszłości miejsca.A może by tak w 4 lidze zamiast wycofanej Wiwy Goszcz wepchać Górnika jako zasłużony klub?
~fan 8-06-2020 12:05
Gratulacje dla Poloni Świdnica i powodzenia w 3 lidze a i moze nastepnego awansu
~DSW 8-06-2020 13:27
No to teraz dziewczęta ze świdnicy będą miały większe pole do biegania ;)
~Spartan 8-06-2020 21:08
W Świdnicy tylko Sparta!!!
~Ligowiec 9-06-2020 23:07
W 4lidze tylko jedna grupa,tak jak w wiekszosci wojewodztw,i nie bedzie problemow z barazami.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group