Czytających: 4523

Bielsko-Biała: Awans po karnych

Sobota, 23 listopada 2019, 19:21
Aktualizacja: Niedziela, 24 listopada 2019, 10:29
Futbolistki AZS–u PWSZ Wałbrzych pokonały w serii rzutów karnych 5–3 Rekord Bielsko–Biała i awansowały do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Początek meczu należał do wałbrzyszanek, które już w 5. minucie wyszły na prowadzenie po golu Klaudii Fabovej. Później mecz się nieco wyrównał, ale gola w 38. minucie zdobyły znów wałbrzyszanki za sprawą Alicji Materek. Niestety w drugiej części wałbrzyszanki nie wykorzystały kilku znakomitych okazji i to się zemściło, bo w ostatnim kwadransie miejscowe dwukrotnie oszukały naszą defensywę i doprowadziły do wyrównania. W dogrywce AZS ponownie wyszedł na prowadzenie po golu Moniki Kędzierskiej, ale znów Rekord był w stanie wyrównać i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W tych skuteczniejsze były nasze zawodniczki, które wygrały 5-3.

Rekord Bielsko-Biała - AZS PWSZ Wałbrzych 3-3, 3-5 po karnych.