Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 3255
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Awans sąsiadów

Poniedziałek, 11 października 2021, 11:33
Aktualizacja: 14:04
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Awans sąsiadów
Fot. Miasto Kamienna Góra
Kamienna Góra na 38 miejscu w rankingu liderów inwestycji.

Kolejny awans Kamiennej Góry w rankingu „Liderzy inwestycji” przygotowywanym przez samorządowy magazyn „Wspólnota”. W najnowszym zestawieniu nasze miasto znalazło się na 38 pozycji wśród miast powiatowych. Kamienna Góra zaliczyła awans z 72 miejsca, wcześniej zajmowała pozycję - 230.

Magazyn „Wspólnota” od wielu lat porównuje inwestycyjne zaangażowanie wszystkich samorządów w Polsce. Ranking powstaje na podstawie sumy wydatków inwestycyjnych w trzech ostatnich latach i z wyliczenia średniej na głowę mieszkańca w każdej z gmin.

W ostatniej publikacji raportu Kamienna Góra zajęła 38 pozycję wśród miast powiatowych. W analizowanych latach 2018–2020 średnia wydatków inwestycyjnych na głowę mieszkańca wyniosła 1117,36 zł. W stosunku do poprzedniego raportu (za lata 2017–2019) wydatki w przeliczeniu na każdego mieszkańca wzrosły o 256,75 zł. W latach 2016 – 2018 średnia wydatków wynosiła 377,89 zł.

– Po latach inwestycyjnego zastoju odrabiamy zaległości. Z sukcesami pozyskujemy fundusze zewnętrzne. Wnioski na kolejne milionowe dotacje zostały złożone, czekamy na rozstrzygnięcia. Liczę, że będą pozytywne – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

Miasto Kamienna Góra przygotowało i złożyło m.in. trzy wnioski do rządowego programu „Polski Ład”. W sumie samorząd chciałby z niego pozyskać 22,7 mln zł. Dzięki dofinansowaniu moglibyśmy zrealizować inwestycje o szacunkowej wartości 27,8 mln zł.

- Są to zadania związane z modernizacją i budową infrastruktury drogowej w mieście oraz rewitalizacją Ośrodka Wypoczynku Świątecznego Zalew – mówi burmistrz Chodasewicz. - To ostatnie przedsięwzięcie obejmie budowę kompleksu basenów letnich wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz obiektami socjalno-technicznymi – dodaje burmistrz.

Na terenie ośrodka ma zostać zbudowany basen pływacki, basen rekreacyjny, brodzik dla dzieci oraz wodny plac zabaw.

Najważniejsze inwestycje ostatnich lat

- przebudowa ul. Papieża Jana Pawła II oraz innych ulic;
- modernizacja hali przy SP-1;
- przebudowa gmachu Centrum Kultury;
- modernizacja oświetlenia ulicznego;
- budowa ścieżki rowerowej.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
3
43%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group