Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 3858
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: "Azalia" ożyje?

Środa, 23 września 2020, 7:21
Aktualizacja: Czwartek, 24 września 2020, 8:09
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: "Azalia" ożyje?
Fot. użyczone
Nowe perspektywy przed sanatorium „Azalia” w Szczawnie –Zdroju.

Sanatoria Dolnośląskie sp. z o. o. kupiły nieruchomość zabudowaną przy ul. Klonowej w Szczawnie-Zdroju. Co najważniejsze działka, znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Sanatorium Uzdrowiskowego „Azalia”. Zakup nieruchomości otworzył przed „Azalią” całkiem nowe perspektywy i możliwości rozwoju.
– Sanatoria Uzdrowiskowe „Azalia” w Szczawnie-Zdroju i „Zimowit” w Dusznikach-Zdroju to bardzo ważne Jednostki w portfelu naszej Spółki – wyjaśnia Tomasz Maciejowski, Prezes Zarządu Sanatoriów Dolnośląskich. – Dotychczasowe działania Spółki były ukierunkowane na bieżące utrzymywanie tych obiektów. Strategia obecnego Zarządu zakłada rozwój również tego filaru Spółki. W tym roku uruchomiliśmy proces inwestycyjny budowy nowego Zakładu Przyrodoleczniczego w Dusznikach-Zdroju. Czekamy na dokumentację budowlaną i pozwolenie na budowę. Ostatnia inwestycja w zakup nieruchomości w Szczawnie-Zdroju daje nam całkiem nowe możliwości rozwoju również dla „Azalii”. Patrząc szerzej, otwiera to drogę do wzmocnienia lecznictwa uzdrowiskowego w Szczawnie-Zdroju.

Informacja o możliwości rozwoju Sanatorium Uzdrowiskowego „Azalia” została przyjęta w regionie z dużym optymizmem.
– Cieszę się z tej wiadomości – mówi Marek Fedoruk, Burmistrz Szczawna Zdroju. – Rozwój Sanatorów przekłada się w bezpośredni sposób na rozwój naszej Gminy, a tym samym wzrost poziomu życia mieszkańców. Jako burmistrz mogę zadeklarować, że władze Szczawna będą wspierać działania Spółki zmierzające do rozwoju infrastruktury uzdrowiskowej w naszym mieście.

Zadowolenia nie kryje również Grzegorz Macko, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego – To jest niełatwy rok. Dlatego tym bardziej cieszy fakt, że mimo trudności gospodarczych wywołanych koronawirusem, nasza spółka Sanatoria Dolnośląskie podejmuje wyzwania i się rozwija. To jest również szansa na rozwój subregionu wałbrzyskiego. Ewentualna budowa nowego skrzydła sanatorium „Azalia” sprawi, że w Szczawnie-Zdroju pojawi się w końcu infrastruktura sanatoryjna na miarę XXI wieku. Jeżeli chodzi o samorząd województwa to również mogę zadeklarować, że wesprzemy działania, które wpłyną na rozwój jednej z pereł uzdrowiskowych Dolnego Śląska.

Twoja reakcja na artykuł?

6
43%
Cieszy
4
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
21%
Złości
1
7%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group