Wałbrzych: AZS PWSZ już w półfinale

Niedziela, 24 lutego 2019, 8:51
Aktualizacja: 8:52
Autor: JAZ
Po dwóch dniach zmagań wałbrzyska drużyna futsalu awansowała do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski w Opolu.

Pierwszym etapem rozgrywek były mecze w grupie, gdzie PWSZ mierzył się z AWFiS Gdańsk, SGGW Warszawa i Uniwersytetem Gdańskim.

Były to spotkania, w których Mesjasz, Dereń i spółka nie miały sobie równych. Pewne wygrane kolejno 8:2, 9:0 i 6:2 pozwoliły podopiecznym trenera Kamila Jasińskiego wyjść z grupy A z pierwszego miejsca. Dodatkowo wysoką skutecznością popisały się Dominika Dereń i Klaudia Miłek. Obie panie trafiły do siatki po 7 razy, co dało im pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Pierwsze problemy zaczęły się dopiero w ćwierćfinale, w którym PWSZ Wałbrzych mierzył się z UHP Częstochowa. Obie drużyny dały kibicom ogromną dawkę pozytywnych emocji. Najpierw do bramki trafiły piłkarki z Częstochowy. Świetną akcje celnym strzałem wykończyła Dominika Małycha. Dalsza faza meczu to niemalże walka na noże. Wiele sytuacji, które nie dały nikomu bramki. I tak aż do samego końca pierwszej połowy meczu. Na zaledwie 0,4 sekundy przed upływem czasu, gola dla Wałbrzycha zdobywa Klaudia Miłek.

W drugiej połowie wszystko wyglądało dokładnie tak samo. Fenomenalna gra Częstochowy i bicie głową w mur wałbrzyskiej ekipy. Gdyby nie odrobina szczęścia i siła uderzenia Małgorzaty Mesjasz, doszłoby do rzutów karnych. Ostatecznie jednak PWSZ Wałbrzych wygrał mecz 2:1 i awansował do półfinału, w którym zmierzy się z UJ Kraków.